نماینده مردم کهگیلویه وبویراحمد در مجلس خبرگان تاکید کرد:

حرکت جهاددانشگاهی با هدف شتاب بخشیدن به حوزه علم و جهاد در جامعه

/جهاددانشگاهی، نماد عبوراز موانع با باور توان ایرانی(۷)/
۲۸ تیر ۱۴۰۰ | ۰۹:۴۶ کد : ۳۳۶۰۸ عمومی
نماینده مردم کهگیلویه وبویراحمد درمجلس خبرگان رهبری گفت: جهاددانشگاهی به سمت حرکت‌هایی برود که گام دوم انقلاب جهت توسعه کشور در ابعاد مختلف به آن نیاز دارد.
حرکت جهاددانشگاهی با هدف شتاب بخشیدن به حوزه علم و جهاد در جامعه

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد، آیت‌الله سیدشرف‌الدین ملک‌حسینی نماینده مردم استان کهگیلویه وبویراحمد در مجلس خبرگان رهبری در آستانه چهل و یکمین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی، اظهار کرد: با توجه به روح جهاددانشگاهی که در آغاز راه اندازی این نهاد بود موسسه رویان در آن شکل گرفت که جزء مؤسسات علمی و تحقیقاتی حتی در جهان است.

نماینده مردم استان کهگیلویه وبویراحمد در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: حرکت‌های کم نظیری در زمینه معرفی نهج‌البلاغه و مسابقات قرآنی دانشجویان در سال‌های ابتدایی این نهاد در کشور شکل گرفت که قابل تحسین است.

آیت‌الله ملک حسینی بیان کرد: جهاددانشگاهی باید از حرکت‌های جناحی و سیاسی  فاصله بگیرد و به سمت حرکت‌هایی برود که گام دوم انقلاب جهت توسعه کشور در ابعاد مختلف به آن نیاز دارد.

وی خاطرنشان کرد: خبرگزاری ایکنا چنانچه شتاب اولیه‌ای که در ابتدای تأسیس این خبرگزاری در کشور را داشته حفظ کرده که درنقطه خوبی قرار دارد و اگر غیر از این باشد دچار روزمرگی می‌شود، چراکه مفاهیم دینی از سایت این خبرگزاری عمدتا به دانشگاه‌ها انتقال پیدا می‌کند.

آیت‌الله ملک حسینی یادآور شد: جهاددانشگاهی مرکب است از دو کلمه جهاد و دانشگاه که به هم اضافه شده‌اند و طبیعتاً باید دو ویژگی علم و جهاد را به‌طور حتمی داشته باشد.  در واقع جهاددانشگاهی با هدف شتاب بخشیدن به حوزه علم و جهاد و تحول در آن‌ها وارد عرصه دانشگاه‌ها و جامعه شده است.

کلید واژه ها: نماینده خبرگان عمومی چهل و یکمین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی جهاددانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد


نظر شما :