معاون استاندار آذربایجان غربی مطرح کرد:

موفقیت جهاددانشگاهی آذربایجان غربی در اجرای طرح های مطالعاتی اجتماعی استان

۱۹ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۶:۱۵ کد : ۳۱۷۸۳ عمومی
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: بر اساس عملکرد مطلوب جهاددانشگاهی آذربایجان غربی در طول سال گذشته چند طرح مطالعاتی و فرهنگی بالغ بر ۹ میلیارد ریال با این نهاد عقد قرار داد داشته ایم که یکی از دستگاه های موفق متولی فرهنگی و اجتماعی در استان است.
موفقیت جهاددانشگاهی آذربایجان غربی در اجرای طرح های مطالعاتی اجتماعی استان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی، علی مصطفوی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی صبح امروز19 خردادماه در نشست توسعه و حمایت از همکاری های فرهنگی و اجتماعی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی گفت: جهاددانشگاهی یکی از نهادهای فعال و موثر و ایده پرداز در شورای فرهنگ عمومی و نیز شورای جوانان استان است که منشا خیر و برکت با روحیه جوانی جهادی علمی برای استان شده است و باید چنین رویکردهایی موثر و مبارکی هر چه بیشتر منتشر شود.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اقدامات راه اندازی مرکز نوآوری برای جوانان با همکاری دستگاه متولی جوانان ورزش و جوانان به عنوان یکی از 10 استان و طرح سرباز ماهر با نیروهای مسلح و مشاغل خانگی با اداره کل کار استان گفت: این موضوع نشانه تعامل هم افزایانه این نهاد انقلابی در اجرای کارهای موفق مشترک گزین است و باید به‌عنوان یک الگوی موفق در جامعه تسری یابد.

وی با بیان این که رسالت اصلی جهاددانشگاهی الگوسازی توان کشور در توسعه علمی، آموزش مهارتی ،کارآفرینی، اشتغال و در نهایت ایجاد خودباوری در مردم و تلاش برای شکوفایی استعدادها است و این مهم در آذربایجان غربی تا حد زیادی اتفاق افتاده است تصریح کرد: جهاددانشگاهی باید با ایجاد زیرساخت های فناوری و پژوهشی و آزمایشگاه‌های پیشرفته و تهیه مکانی برای مراکز رشد و توسعه جوان هایی که دارای ایده‌های جدید هستند حمایت کند.

مصطفوی با تاکید براین که جهاددانشگاهی باید با خروج از دوره های عمومی که بخش خصوصی هم توان ورود دارد با نیازسنجی لازم دوره های آموزشی خود را به سمت کارآفرینی و مهارت افزایی سمت و سو دهد.

وی ادامه داد: مجموعه های جهاد دانشگاهی باید ترکیبی از علم ایمان تقوا و تلاش های جهادی باشد تا بتواند در زمینه‌های مختلف علمی آموزشی پژوهشی و کارآفرینی جوابگوی نیازهای اصلی و اساسی آن باشند‌.

مصطفوی با اشاره به حمایت‌های مقام معظم رهبری از مجموعه جهاددانشگاهی تصریح کرد: جهاد دانشگاهی به عنوان مولود انقلاب اسلامی در راستای ترویج ارزش‌های انقلاب حرکت می‌کند و جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی یکی از نهادهایی است که می‌تواند با تکیه بر نقش و ظرفیت نیروهای متخصص جوان و جهادی خود در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب موثر باشد و با اهداف والای خود و عبرت گرفتن از گذشته و امید به آینده و تجربه اندوزی در راستای عمل به منویات معظم له گام بردارد که جوانگرایی تخصصی جهاددانشگاهی درجوار تجربه جهادی،  مدیریت توسعه را کیفی تر رقم می زند.

دکتر رستم زاده رییس جهاددانشگاهی آذربایجان غربی نیز در این نشست با تشریح فعالیت های فرهنگی اجتماعی و پژوهشی و آموزشی این نهاد خاطرنشان ساخت: چارچوب نظری تمامی رویدادهای وزین فرهنگی اجتماعی این نهاد مبانی متعالی قرآنی و جهادی و با تکنیک های خلاق و جذاب برای دانشجو و جوان امروز است.

وی گفت: مناظرات دانشجویی برگزاری دفاع یک دقیقه ای و یا پنجمین دوره همایش ملی حقوق شهروندی و بسیاری از برنامه های فرهنگی دیگر در صدد اغنای ذهنی نسل جوان برای خودباوری بر مبنای مبانی مستحکم و ارزشمند متعالی ارزشی اخلاقی انسانی و بشری است و تمایز ویژه و خلاقی در رویدادهای فرهنگی این نهاد نهفته است.

رییس جهاددانشگاهی آذربایجان غربی با اشاره به برگزاری پنجمین دوره همایش ملی حقوق شهروندی که بر حول محور مسولیت اجتماعی در محور سلامت مردم و کرونا طراحی شده خاطرنشان ساخت: باید بستری برای تامل و تعمق عمیق فکری دانشجو به جهت خودآگاهی و تکامل بلوغ مسولیت اجتماعی به شکل حرفه ای نیاز سنجی طراحی و تدوین شود که برای جامعه بسیار پربرکت است و جامعه نیازمند و تشنه چنین فرهنگ هایی که برآمده از بلوغ نسل جوان است می باشد.

وی ادامه داد: این دوره همایش در راستای تولید محتوا و آثار علمی در زمینه تخصصی مورد نیاز و مبتلا به جامعه در سه حوزه شعار سال اعلامی از سوی مقام معظم رهبری، کرونا و مدیریت سبز در حیطه مباحث حقوق شهروندی در دو بخش اساتید و دانشجویان  برگزار می شود که قطعا نتایج پرخیر و برکتی که تاکید گردید یکی از اثرات این همایش تلقی می گردد.

رستم زاده در خاتمه اعلام آمادگی این نهاد را بر اجرای طرح مطالعاتی و ارایه خدمات تحقیقی در حوزه های حاشیه نشینی افکارسنجی و اشتغال آفرینی و ارزیابی طرح های فرهنگی استانی و فرهنگ زیست محیطی اعلام کرد.

 


نظر شما :