از سوی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی و دانشگاه علم و فرهنگ؛

پنجمین همایش ملی «تبیین حقوق شهروندی» در ارومیه برگزار می‌شود

۰۵ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۵:۳۹ کد : ۳۱۲۸۰ فرهنگی
پنجمین دوره همایش ملی تبیین حقوق شهروندی از سوی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی و دانشگاه علم و فرهنگ کشور در ارومیه برگزار می‌شود.
پنجمین همایش ملی «تبیین حقوق شهروندی» در ارومیه برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی، مرتضی نبی زاده سرپرست معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی با اعلام این خبر اظهار کرد: پنجمین دوره این همایش از سوی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی و دانشگاه علم و فرهنگ و با مشارکت مراکز دانشگاهی، علمی و نهاد ها و دستگاههای اجرایی و گروه‌های مرتبط پژوهشی این نهاد و نظارت اداره کل مطالعات فرهنگی جهاددانشگاهی برگزار می شود.

وی با اشاره به این‌که این دوره از همایش در راستای رسالت اجتماعی این نهاد و در راستای تولید آثار علمی در زمینه تخصصی مورد نیاز و مبتلا به جامعه در 3 حوزه شعار سال اعلامی مقام معظم رهبری، کرونا و مدیریت سبز برگزار می شود.

وی افزود: محور ویژه این همایش با عنایت به فرمایش مقام معظم رهبری در مورد نامگذاری شعار سال و تاکید بر حمایت از تولید و رفع موانع تولید تحت عنوان حقوق شهروندی، تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها تعیین شده است که علاوه بر ایجاد زمینه های تولیدات علمی گام‌هایی در راستای تحقق شعار سال و منویات مقام معظم رهبری برداشته خواهد شد.

نبی زاده ادامه داد: کرونا، مساله معیشت، اشتغال و کسب و کار در حقوق شهروندی، کرونا، مساله قانون، حکمرانی و عدالت در حقوق شهرودی، کرونا، مساله آموزش و فناوری در حقوق شهروندی، کرونا، مسئله امنیت و افکار عمومی در حقوق شهروندی، حقوق شهروندی و مدیریت سبز از دیگر محورهای این همایش در حوزه کرونا و مدیریت سبز است.

سرپرست معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی افزود: با عنایت به تبدیل شدن خروجی این همایش به مرجعی برای پژوهشگران، دانشگاهیان در حوزه حقوق شهروندی، با مشورت اعضای کمیته علمی این دوره از همایش تصمیم بر تخصصی شدن محورهای همایش با مبنا و محوریت شعار سال، مساله کرونا و مدیریت سبز شد.

وی اظهار کرد: کمیته اصلی و علمی و داوری همایش از اساتید مجرب و علمی دانشگاه های تهران، علم وفرهنگ، دانشگاه‌های سراسری ارومیه، دانشگاه الزهرا و آزاد و پیام نور، علمی کاربردی استان و ... تشکیل شده است.

نبی زاده اظهار کرد: این همایش در 2 بخش ویژه دانشجویان و اساتید و پژوهشگران پذیرای مقالات در محورهای همایش خواهد بود.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی گفت: پژوهشگران، اساتید ودانشجویان تا 31 مرداد ماه سالجاری فرصت دارند تا اصل مقالات خود را در قالب محورهای همایش به دبیرخانه همایش در قالب فرمت اعلامی که در آدرس اینترنتی همایش به نشانی http://roytab.ir/law99 موجود می باشد، و یا به ایمیل Jahad@urmia.ac.ir ارسال کنند و تاییدیه از دبیرخانه اخذ کنند.

وی با اشاره به کیفیت علمی دوره های اول تا چهارم این همایش خاطرنشان کرد: دوره های اول تا چهارم همایش با حضور پروفسور هاشمی و عرفانی، دکتر نجادعلی الماسی از اساتید برجسته حقوق کشور و پدر علم حقوق عمومی کشور و صاحبنظران بین المللی این عرصه که به عنوان ارکان اصلی این همایش بودند با موفقیت به اتمام رسید و تمامی مقالات در پایگاه‌های اصلی علمی کشور و وزارت علوم از جمله جهان اسلام (ISC) و SID و سیویلیکا نمایه شده است.

نبی زاده افزود: پیش بینی شده است اختتامیه پنجمین دوره همایش در اواخر شهریور ماه سال‌جاری با حضور شخصیت های برجسته علمی و اجرایی برگزار شود.

وی گفت: با عنایت به کد مجوز اخذ شده از پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC) برای پنجمین دوره همایش مقالات منتخب داوری شده این دوره نیز در این پایگاه نمایه خواهد شد که یکی از شروط اصلی وزارت علوم برای اعضای هیات علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی جهت تعلق امتیاز مقالات علمی پژوهشی همایش‌های ملی مطابق آیین نامه وزارت قلمداد می‌شود.

سرپرست معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی اظهار کرد: هدف از این همایش ایجاد بستر برای فرهنگ سازی و تولید محتوا و تبیین تخصصی موضوع در بستر علمی و فرهنگی در 2 بخش دانشجویان و اعضای هیات علمی است.

وی گفت: برخلاف تصور اولیه دانشجویان و اساتید تمامی رشته های مختلف دانشگاهی جامعه مخاطب این همایش هستند چرا که حقوق شهروندی موضوعی است که در دانشگاه های بزرگ دنیا در قالب های مختلف از منظر تمامی رشته های علوم پایه، فنی مهندسی، پزشکی، علوم کاربردی و علوم مدیریتی همانند رشته های علوم انسانی بصورت بین رشته ای به این موضوع نگاه علمی می شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برنامه ریزی می شود تا مقالات منتخب برتر واجد شرایط پس از داوری مجدد در صورت درخواست نویسندگان در مجلات معتبر چاپ شود.

کلید واژه ها: واحد آذربایجان غربی فرهنگی تبیین حقوق شهروندی


نظر شما :