با ارایه ۶۲ سخنرانی علمی؛

نخستین کنفرانس بین المللی پژوهش‌های نشر ۲۸ اردیبهشت ماه برگزار می‌شود

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۰۹:۴۰ کد : ۳۰۶۲۵ فرهنگی تاپ خبر
نخستین کنفرانس بین المللی «پژوهش‌های نشر؛ ترجمه و توسعه فرهنگی» ۲۸ اردیبهشت ماه جاری به همت سازمان انتشارات جهاددانشگاهی و با همکاری دانشگاه علم و فرهنگ برگزار می شود.
نخستین کنفرانس بین المللی پژوهش‌های نشر ۲۸ اردیبهشت ماه برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، دکتر حامد علی اکبرزاده رییس نخستین کنفرانس بین المللی پژوهش های نشر با اشاره به اینکه هدف اصلی از برگزاری این کنفرانس ایجاد بستری برای بحث و تبادل نظر پژوهشگران و صاحب نظران در زمینه فرصت ها و چالش های پیش روی صنعت نشر، کتاب و کتابخوانی است، اظهار داشت: در این رویداد علمی و فرهنگی 151 نفر از پژوهشگران، صاحب نظران و اعضای هیات علمی دانشگاه های داخلی و خارجی مشارکت داشتند که از این میان 62 چکیده مقاله به عنوان مقالات برگزیده پذیرفته شدند.

وی با اشاره به مشارکت پژوهشگرانی از 11 کشور دنیا در این کنفرانس افزود: پژوهشگرانی از کشورهای آمریکا، چین، روسیه، سوئیس، صربستان، پاکستان، فرانسه، استرالیا، نیجریه، دانمارک و ایران آثار خود را به دبیرخانه کنفرانس ارسال کردند که از این میان 21 اثر برای سخنرانی در قالب پنل های مختلف و 41 اثر برای سخنرانی فردی در این کنفرانس پذیرفته شدند.

رییس سازمان انتشارات خاطرنشان ساخت: در روز 28 اردیبهشت 5 پنل علمی برگزار می شودکه 3 پنل به زبان فارسی و 2 پنل به زبان انگلیسی خواهد بود. 
علی اکبرزاده گفت: یکی از مسائل فرهنگی که در حوزه نشر و کتاب اهمیت فراوانی دارد مسأله ترجمه و آثار و پیامدهای فرهنگی آن است که باید ابعاد مختلف علمی و فرهنگی آن توسط صاحب نظران مورد بررسی قرار گیرد و به همین دلیل دبیرخانه کنفرانس « ترجمه و توسعه فرهنگی» را به عنوان موضوع ویژۀ این دوره انتخاب کرد.

وی ادامه داد: ترجمه آثار دیگر زبان ها به فارسی علاوه بر فرصت ها و ظرفیت هایی که ایجاد می کند ممکن است چالش ها و پیامدهای فرهنگی نامطلوبی نیز داشته باشد و به همین دلیل پرداختن به این مسأله یک ضرورت محسوب می شود.

رییس این کنفرانس  گفت: این رویداد به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت مجازی برگزار می شود و از طریق سایت جهاددانشگاهی به نشانی www.acecr.ac.irو سایت‌های   http://roytab.ir ،  http://isba.ir  به صورت زنده پخش خواهد شد. البته ارایه کنندگان مقالات به صورت محدود در محل برگزاری کنفرانس یعنی دفتر مرکزی جهاددانشگاهی حضور خواهند داشت.

وی در پایان گفت: در مراسم افتتاحیه این کنفرانس که در دفتر مرکزی جهاددانشگاهی برگزار می‌شود، جمعی از شخصیت های علمی و فرهنگی کشور سخنرانی خواهند داشت.

text to speech icon

نظر شما :