با برگزاری ۴۰ مسابقه‌ی هیجان‌انگیز و با حضور رییس جهاددانشگاهی؛

قهرمان مسابقات جام شهدای جهاددانشگاهی مشخص شد

۲۵ مهر ۱۳۹۷ | ۱۸:۳۹ کد : ۲۶۳۸ عمومی تاپ خبر
تیم جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران با برتری پنج بر یک، تیم جهاددانشگاهی شهید بهشتی را شکست داد و برنده‌ی فینال مسابقات جام شهدای جهاددانشگاهی شد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، مسابقات مرحله‌ی پایانی فوتسال جام شهدای جهاددانشگاهی با برگزاری مسابقه‌ی فینال و رده‌بندی امروز عصر (25 مهر ماه) با حضور دکتر طیبی رییس جهاددانشگاهی برگزار شد.
در بازی فینال این دوره از مسابقات، تیم‌ جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران با برتری 5 بر 1، تیم جهاددانشگاهی شهید بهشتی را شکست داد و قهرمان این مسابقات شد.
در بازی رده‌بندی این دوره نیز تیم رویان و تیم پژوهشکده گیاهان دارویی در وقت قانونی به تساوی 2 – 2 رسیدند و در ضربات پنالتی، تیم رویان 2 بر صفر برنده‌ی این بازی شد.
مسابقات فوتسال جام بزرگداشت شهدای جهاددانشگاهی به همت معاونت پشتیبانی جهاددانشگاهی و با همکاری اداره کل روابط عمومی این نهاد از 4 مهرماه با حضور 24 تیم و حدود 300 ورزشکار از واحدهای سازمانی جهاددانشگاهی استان تهران و البرز و با برگزاری 40 مسابقه در ورزشگاه نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران واقع در میدان فتح تهران به پایان رسید.

پیگیری این‌گونه مسابقات در سطح ملی
دکتر طیبی رییس جهاددانشگاهی در مراسم اختتامیه‌ی این مسابقات گفت: ایجاد روحیه‌ی نشاط و امید در مجموعه‌ی جهاددانشگاهی ضرورت دارد.
وی با اشاره به برگزاری مسابقات فوتسال بزرگداشت جام شهدای جهاددانشگاهی، اظهار کرد: این‌گونه مسابقات باید ابتدا در سطح منطقه‌ای و بعد ملی، با جدیت پیگیری شود و ما به‌شدت از این فعالیت‌ها حمایت خواهیم کرد.

شرکت 24 تیم، 300 ورزشکار و 40 مسابقه
دکتر کاووس حیدری مدیرکل منابع انسانی و امور اداری جهاددانشگاهی نیز در این مراسم با اشاره به توسعه‌ی ورزش و سلامت، جنبه‌های فرهنگی و روحیه‌ی فتوت در مجموعه‌ی جهاددانشگاهی، بیان کرد: یکی از اهدافی که در حوزه‌ی منابع انسانی و خدمات رفاهی این نهاد پیگیری می‌شود، ارایه تسهیلات برای توسعه‌ی امور ورزشی است که برگزاری این مسابقات نیز در همین راستا است.
وی با بیان اجرای کارهای مقدماتی مسابقات جام بزرگداشت شهدای جهاددانشگاهی از اواسط بهار و تشکیل 6 کمیته برای اداره‌ی مناسب این مسابقات، گفت: 24 تیم در 8 گروه 3 تیمی و با حضور حدود 300 ورزشکار از 4 مهرماه این مسابقات را آغاز کردند و بعد از برگزاری 40 بازی، این مسابقات، امروز پایان یافت.
دکتر حیدری با اشاره به پیگیری آیین‌نامه‌‌ی رفاهی جهاددانشگاهی و تشکیل کارگروه‌هایی مانند کارگروه ورزش و تندرستی، اظهار کرد: تلاش داریم در سطح استانی و ملی و در رشته‌های دیگر، برگزاری این‌گونه مسابقات را ادامه دهیم.

شگفت‌انگیز یا قابل پیش‌بینی
تیم جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران در حالی تیم برتر این مسابقات شد که تیم‌های مدعی در سال‌های گذشته یکی‌یکی حذف شدند و این تیم با ارایه یک بازی منسجم، فیزیکی و هماهنگ، توانست قهرمان این رقابت‌ها شود.

فینال پرگل و درگیرانه
بازی فینال که شروع شد، از همان ابتدا تیم جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران، سوار بر بازی بود و یک گل به ثمر رساند؛ البته استرس بالای دو تیم، اجازه‌ی ارایه یک بازی با کیفیت را به هیچ‌کدام نمی‌داد.
به تدریج، تیم جهاددانشگاهی شهید بهشتی خود را در زمین پیدا کرد و از روی یک ضربه‌ی آزاد، امکان این را داشت که گل مساوی را بزند که با اشتباه بازیکن خودی، توپ وارد دروازه نشد.
بازی در نیمه‌ی اول با همان نتیجه‌ی یک بر صفر به نفع علوم پزشکی تهران پایان یافت و درگیری‌های زیادی اتفاق افتاد که منجر به آسیب‌دیدگی جزیی چند بازیکن شد.

برنده‌ی قاطع نیمه‌ی مربیان
با شروع نیمه‌ی دوم، همه‌چیز به یک‌باره تغییر کرد و در کمتر از پنج دقیقه، تیم علوم پزشکی تهران 2 گل دیگر زد تا تیم خسته‌ی شهید بهشتی دیگر حرفی برای گفتن نداشته باشد؛ البته با اشتباه دروازه‌بان تیم حریف، توانست یک گل خورده را جبران کند، اما با خوردن 2 گل دیگر و هتریک شماره‌ی 10 علوم پزشکی تهران، امیدهای این تیم تمام شد و این بازی با برد قاطع 5 بر یک 1 به نفع تیم جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران پایان یافت و پرونده‌ی آن بسته شد.

 

text to speech icon

( ۲ )

نظر شما :