توسط کارگروه مقابله با «کروناویروس» در جهاددانشگاهی اعلام شد؛

ابلاغ ضوابط اداری و توصیه‌های بهداشتی به واحدهای سازمانی جهاددانشگاهی برای مقابله با «کرونا»

۰۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۷ کد : ۱۶۴۴۱ عمومی
«کارگروه اطلاع‌رسانی، پیشگیری و کنترل شیوع بیماری‌های تنفسی ویروسی (کروناویروس)» در جهاددانشگاهی، دومین جلسه‌ی خود را تشکیل داد و ضوابط اداری و توصیه‌های بهداشتی به‌منظور آموزش، آگاه‌سازی، پیشگیری و کنترل بیماری‌های تنفسی ویروسی (کروناویروس) به واحدهای سازمانی جهاددانشگاهی را تعیین کرد.
ابلاغ ضوابط اداری و توصیه‌های بهداشتی به واحدهای سازمانی جهاددانشگاهی برای مقابله با «کرونا»

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، «کارگروه اطلاع‌رسانی، پیشگیری و کنترل شیوع بیماری‌های تنفسی ویروسی (کروناویروس)» جهاددانشگاهی بنابر تاکید دکتر حمیدرضا طیبی رییس این نهاد، دومین جلسه‌ی خود را ظهر امروز (سه‌شنبه، 6 اسفند) تشکیل داد و با توجه به شرایط جاری کشور و به‌منظور آموزش، آگاه‌سازی، پیشگیری و کنترل بیماری‌های تنفسی ویروسی (کروناویروس) در جهاددانشگاهی، ضوابط اداری زیر و توصیه‌های بهداشتی تدوین‌شده توسط همکاران حوزه‌ی بهداشت و درمان این نهاد را برای اطلاع‌رسانی همگانی و رعایت موارد ذکرشده به شرح زیر ابلاغ کرد:

 

تشکیل کارگروه در هر واحد سازمانی

ضروری است به‌منظور اجرای توصیه‌های بهداشتی و نظارت بر حسن انجام این توصیه‌ها و هم‌چنین ارایه‌ی نظرات و پیشنهادها، در هر واحد سازمانی، «کارگروه اطلاع‌رسانی، پیشگیری و کنترل شیوع بیماری‌های تنفسی ویروسی (کروناویروس)» زیر نظر رییس واحد سازمانی تشکیل شود.

 

تهیه‌ی مواد بهداشتی، آموزش و اطلاع‌رسانی

مواد ضدعفونی و لوازم بهداشتی و درمانی ضروری دیگر به مقدار کافی تهیه‌شده و در محل‌های مناسب و مبادی ورودی در دسترس همه‌ی اعضا قرار گیرد.

توصیه‌های بهداشتی به نحو شایسته اطلاع‌رسانی شده و در معرض دید عموم قرار گیرد.

هم‌چنین، با آموزش، اطلاع‌رسانی، نظارت و اجرای مناسب توصیه‌های بهداشتی، زمینه‌ی بروز شتاب‌زدگی، رفتارهای هیجانی و ایجاد تنش روانی منفی کاسته شود و فضای آرامش و امنیت روانی تقویت شود.

 

توصیه به اعضای جهادگر

اعضا با مشاهده و احساس علایم تب بالا، سرفه‌ی خشک و تنگی نفس از حضور در محل کار اجتناب کرده و تا زمان سلامتی کامل در منزل استراحت کنند یا به پزشک مراجعه نمایند؛ بدیهی است این مدت (با ارایه‌ی مستندات) به‌عنوان مرخصی استعلاجی محسوب می‌شود؛ مسوولیت نظارت بر این موضوع بر عهده‌ی مدیر مستقیم عضو است.

تا اطلاع ثانوی از اثرانگشت برای ثبت ورود و خروج اعضا استفاده نشود.

از اعزام اعضا برای ماموریت اداری روزانه‌ی خارج از استان و شهر تا پایان سال جاری تا حد‌ امکان خودداری شده و این‌گونه ماموریت‌ها به تعویق بیفتد.

هم‌چنین از اعزام اعضا به ماموریت اداری ساعتی داخل شهری تا پایان سال‌جاری تا حد امکان اجتناب شود.

تا حد امکان، اعضای شاغل در هر ساختمان اداری به آن ساختمان تردد داشته باشند و تلاش شود امور اداری مربوط به سایر افراد و ارباب‌رجوع در مبادی ورودی ساختمان و نگهبانی به‌صورت تلفنی پیگیری شده و انجام شود؛ در صورت نیاز به تردد افراد طبق توصیه‌های بهداشتی اقدام شود.

لازم است افراد هنگام ورود به ساختمان نکات بهداشتی را مطابق توصیه‌های پیوست رعایت کنند (تعویض ماسک، ضدعفونی دست‌ها و موارد مربوط دیگر) و همکاران نگهبانی بر این موضوع نظارت کافی داشته باشند.

 

برگزاری جلسات به‌صورت غیرحضوری

جلسات و گردهمایی‌های سازمانی تا حد امکان به‌صورت غیرحضوری (مجازی/ ویدیوکنفرانس) برگزار شود و در صورت نیاز به جلسات حضوری، توصیه‌های بهداشتی رعایت شود.

 

ثبت حضوروغیاب اعضای واحدهای سازمانی

واحدها برحسب شرایط استانی و مقتضیات کلان واحد می‌توانند برای حضوروغیاب اعضا تا پایان سال جاری به یکی از روش‌های زیر اقدام کنند:

 1. تعریف ساعت شناور برای ورود اعضا به جهاد به‌نحوی‌که امکان حضور ایشان در اداره، قبل یا بعد از ساعات پرتردد در سطح شهر فراهم شود؛

 2. اعزام افراد در معرض خطر بیشتر (دارای بیماری زمینه‌ای) به مرخصی استعلاجی؛

 3. تعریف شیفت‌های کاری مختلف برای اعضا به‌نحوی‌که اعضا در روزهای کاری مختلف در محل کار حضور داشته باشند و همه‌ی اعضا هم‌زمان در محل کار حضور نداشته باشند؛

 4. استفاده از دورکاری برای مشاغل و افرادی که مقتضیات کاری ایشان و امکانات فنی لازم اجازه‌ی این کار را می‌دهد.

 

شرط تعطیل‌شدن واحدهای سازمانی

اتخاذ هرگونه تصمیم در مورد تعطیل‌شدن واحد سازمانی طبق ضوابط دستگاه‌های اجرایی و بنابر اعلام استانداری یا مراجع ذی‌صلاح دیگر می‌باشد.

 

نکات پیوست‌شده‌ی دیگر (توضیحات مشروح آن در زیر آمده است)

پیوست شماره‌ی یک: آموزش، اطلاع‌رسانی و رعایت توصیه‌های عمومی بهداشتی و ایمنی برای محیط‌های کاری جهاددانشگاهی.

پیوست شماره‌ی دو: آموزش، اطلاع‌رسانی و رعایت دستورالعمل گندزدایی محیط‌های کاری.

پیوست شماره‌ی سه: اطلاع‌رسانی و رعایت توصیه‌های خودمراقبتی برای همکاران جهاددانشگاهی.

پیوست شماره‌ی چهار: آموزش، اطلاع‌رسانی و رعایت توصیه‌های اختصاصی بهداشتی و ایمنی در مراکز بهداشتی درمانی جهاددانشگاهی، طبق مقررات مراجع ذی‌صلاح.

پیوست شماره‌ی پنج: آموزش، اطلاع‌رسانی و رعایت توصیه‌های اختصاصی بهداشتی و ایمنی برای آشپزخانه، غذاخوری و بوفه‌های جهاددانشگاهی.

پیوست شماره‌ی شش: آموزش، اطلاع‌رسانی و رعایت توصیه‌های بهداشتی و ایمنی برای سامانه‌های حمل‌ونقل جهاددانشگاهی.

گفتنی است، موارد اصلاحی و تکمیلی متعاقبا ارسال می‌شود.


لینک دانلود فایل

( ۴ )

نظر شما :