در راستای گسترش همکاری ها صورت گرفت؛

بازدید رییس و مدیران دانشگاه بصره عراق از پارک علم و فناوری البرز

۲۷ شهریور ۱۳۹۸ | ۰۹:۴۲ کد : ۱۱۴۵۳ عمومی تاپ خبر
در راستای گسترش همکاری ها یک تیم علمی و تحقیقاتی از استان بصره عراق از دستاوردهای مجتمع علمی و تحقیقاتی جهاد دانشگاهی و محصولات و دستاوردهای پارک علم و فناوری البرز بازدید کردند.
بازدید رییس و مدیران دانشگاه بصره عراق از پارک علم و فناوری البرز

 

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، 26 شهریورماه دکتر سعد شاهین حمادی رئیس دانشگاه بصره عراق و دکتر عبدالرضا الاهوازرئیس کالج پزشکی الزهرا این شهر به همراه تیمی از کارشناسان با حضور در مجتمع علمی و تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز با دکتر پورعابدی معاون پژوهش و فناوری و دکتر بیجندی معاون تجاری سازی و اشتغال جهاددانشگاهی دیدار و در زمینه همکاری دو جانبه در حوزه های علمی، پژوهشی و تجاری سازی به رایزنی و تبادل نظر پرداختند.

دکتر محمدرضا پورعابدی معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی در این بازدید که با حضور دکتر عطاء اله ربانی رئیس پارک علم و فناوری البرز انجام شد ظرفیت ها، دستاوردها و توانمندی های علمی و فناوری جهاددانشگاهی را تشریح نمود و برای صدور خدمات علمی، فنی، صنعتی و فناوری جهاد دانشگاهی به کشور عراق اعلام آمادگی کرد.

همچنین دکتر محمد صادق بیجندی معاون جهاد دانشگاهی و رئیس سازمان تجاری سازی و اشتغال دانش آموختگان (ستفا) به ارائه تجربیات جهاد دانشگاهی در زمینه تجاری سازی، توسعه علمی و کارشناسی اشتغال و کارآفرینی و توسعه استارت آپ ها پرداخت و با توجه به ظرفیت های دو کشور و همکاری حاکم بر روابط دو کشور به صدور دستاوردهای جهاددانشگاهی به کشور عراق تاکید کرد.

در این بازدید دکتر عطاء اله ربانی رئیس پارک علم و فناوری البرز نیز به ارائه دستاوردهای این پارک در حوزه توسعه شرکت های دتانش بینان و فناور پرداخت و اعلام کرد: عراق می تواند بازار و مقصد صادرات محصولات این پارک فناوری مهم باشد و شرکت های دانش بنیان مستقر در این پارک می توانند نیازهای فناورانه عراق را در زمینه محصولات دانش بنیان تامین نمایند.

بازدید از نمایشگاه دائمی دستاوردهای دانش بنیان پارک علم و فناوری البرز، پژوهشکده ابن سینا، پژوهشکده گیاهان دارویی، مرکز ملی ذخایر ژنتیک و ...  از دیگر برنامه های هیات عراقی بود که می تواند زمینه ساز همکاری های بیشتر و ورود جهاد دانشگاهی به بازار عراق باشد.

text to speech icon

نظر شما :