نشست مشترک معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی با معاون سفیر و رایزن علمی ایران در ژاپن برگزار شد

۲۸ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۴:۲۹ کد : ۱۰۸۱۰ عمومی تاپ خبر
نشست مشترک معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی با معاون سفیر جمهوری اسلامی ایران و رایزن علمی کشورمان در ژاپن ۲۶ مرداد برگزار شد.
نشست مشترک معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی با معاون سفیر و رایزن علمی ایران در ژاپن برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، در آغاز این نشست معاون پژوهش و فناوری این نهاد ضمن معرفی اجمالی جهاددانشگاهی، گزارشی از فعالیت‌های این نهاد در حوزه‌های پژوهشی، آموزشی و فرهنگی ارایه کرد و با اشاره به‌ضرورت همکاری مشترک با مراکز پژوهشی و فناورانه ژاپن به‌عنوان یکی از کشورهای توسعه یافته، آمادگی جهاددانشگاهی را جهت همکاری مشترک در حوزه علوم مهندسی، پزشکی و علوم انسانی با سازمان‌ها و مراکز ژاپنی اعلام داشتند.

دکتر پورعابدی با اشاره به موضوعات مورد علاقه جهاددانشگاهی در تعامل مشترک با موسسات ژاپنی، زمینه همکاری در حوزه مدیریت و امحای پسماندهای شهری، سیستم‌های حمل‌ونقل ریلی با تاکید بر طراحی و ساخت واگن‌های مترو و سیستم رانش آن‌ها، کشاورزی هوشمند، بذر هیبریدی و همچنین مباحث مرتبط با موضوعات سلول‌های بنیادی، زیست‌فناوری و درمان سرطان را مساعد دانست و آمادگی جهاددانشگاهی را جهت توسعه این همکاری‌ها اعلام کرد.

دکتر محمدرضا لقمانی معاون سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن نیز با موثر دانستن اقدامات پژوهشی و فناوری جهاددانشگاهی در چهار دهه اخیر، ضرورت همکاری مشترک بین این نهاد و موسسات پژوهشی و آموزشی ژاپنی را بیش از هر زمان دیگری ضروری دانسته و بر آمادگی سفارت جمهوری اسلامی برای فراهم کردن مقدمات همکاری مشترک جهاددانشگاهی با مراکز پژوهشی و آموزشی و هم چنین شرکت‌های ژاپنی تاکید کرد.

وی همکاری مشترک با موسسات و شرکت‌های کوچک و متوسط ژاپنی را در شرایط فعلی بسیار موثر دانست و از جهاددانشگاهی جهت حضور در نمایشگاه‌ها و برنامه‌های سفارت جمهوری اسلامی در ژاپن دعوت به عمل آورد.

در این جلسه همچنین جنبه‌های مختلف همکاری مشترک با حضور مهندس علی مرادی مدیرکل دفتر همکاری‌های علمی و ارتباطات بین‌الملل جهاددانشگاهی، دکتر بنی‌هاشم رایزن علمی کشورمان در ژاپن، دکتر قادری کارشناس ارشد سازمان جائیکای ژاپن و دکتر لطفی مشاور بین‌الملل جهاددانشگاهی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

text to speech icon

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی


( ۱ )

نظر شما :