افتتاح اولین خانه فناور محیط زیست کشور در جهاددانشگاهی لرستان

۰۵ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۶:۳۶ کد : ۵۳۰۳۴ عمومی
اولین خانه فناور محیط زیست کشور با حضور مسئولان استانی در جهاددانشگاهی لرستان افتتاح شد.
افتتاح اولین خانه فناور محیط زیست کشور در جهاددانشگاهی لرستان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، با حضور معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست، سالاروند مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان، امین سلاحورزیان رییس جهاددانشگاهی لرستان، اولین خانه فناور محیط زیست کشور با هدف استفاده از سرمایه اجتماعی مردمی در راستای حفظ محیط زیست کشور در جهاددانشگاهی استان افتتاح شد.

امین سلاحورزیان رییس جهاددانشگاهی لرستان نیز در این مراسم، اظهار کرد: مجموعه جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد علمی، پژوهشی و فرهنگی و همچنین جوان و پویا در لرستان و کل کشور فعالیت دارد.

وی ادامه داد: ما همواره سعی کرده‌ایم کمک حال سازمان‌های مختلف باشیم و در راستای حل مشکلات فرهنگی، آموزشی و پژوهشی که در استان وجود دارد فعالیت کنیم.

سلاحورزیان افزود: ما سعی کردیم کمک‌یار محیط زیست باشیم و با استفاده از پتانسیل‌هایی که در استان وجود دارد از جمله نیروها و جوانان خلاق، به شکل‌های مختلف سعی کردیم از این ظرفیت در راستای برنامه‌های محیط زیست استفاده کنیم.

امین آزادبخت معاون فرهنگی جهاددانشگاهی لرستان در حاشیه افتتاح این خانه فناور محیط زیست، اظهار کرد: مجموعه جهاددانشگاهی فعالیت زیست محیطی خود را از سال ۸۸ آغاز و هدفمند و برنامه‌ریزی شده کار کرده است.

وی ادامه داد: کانون همیاران طبیعت را به عنوان اولین کانون دانشجویی لرستان و در بین واحدهای جهاددانشگاهی سراسر کشور فعال کردیم.

آزادبخت عنوان کرد: اولین باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست در مجموعه جهاددانشگاهی در لرستان تشکیل و بعد از دو سال فعالیت توانستیم رتبه برتر کشور را کسب کنیم.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی لرستان افزود: بیش از ۵۰۰ هزار نفر ساعت آموزش و حدود ۶۰۰ عنوان برنامه با رویکرد آموزشی، ترویجی و فرهنگی تاکنون برگزار کرده‌ایم.

وی عنوان کرد: در این مدت بالغ بر ۱۰ هزار دانش‌آموز آموزش داده‌ایم، در خصوص جوامع محلی و عشایری نیز کار کرده‌ایم.

آزادبخت با اشاره به این‌که تاکنون سه نسل دانشجوی فعال زیست محیطی تربیت کردیم، ادامه داد: برنامه‌های علمی ما حول محور طرح‌های پژوهشی و مطالعاتی شاخص است.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی لرستان ادامه داد: ما جزو اولین مجموعه‌هایی بودیم که کار مطالعاتی انجام داده و فعالیت‌هایمان توسط خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا در فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
 

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی لرستان


نظر شما :