برپایی نمایشگاه منتخب دستاوردهای بانوان فناور و دانش بنیان استان، در نشست نقش زنان در توسعه استان کرمانشاه

۲۴ دی ۱۴۰۱ | ۰۸:۵۳ کد : ۵۲۶۲۵ تجاری سازی و اقتصاد دانش بنیان
استاندار کرمانشاه با تاکید بر لزوم تلاش همه برای توسعه استان گفت: استان تنها با تلاش یک نفر استاندار آباد و زیبا نمی‌شود و برای رسیدن به کرمانشاهی آباد، زن و مرد باید دوشادوش هم کار کنیم.
برپایی نمایشگاه منتخب دستاوردهای بانوان فناور و دانش بنیان استان، در نشست نقش زنان در توسعه استان کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری  استان کرمانشاه، محمد طیب صحرایی در نشست نقش زنان در توسعه استان که در محل استانداری کرمانشاه برگزار شد با تاکید بر نقش موثر زنان در توسعه استان گفت: اگر می‌خواهیم استانی متعالی و رو به رشد داشته باشیم، نیازمند همفکری تمام اعضای جامعه هستیم‌.

وی با بیان اینکه زنان نیمی از جمعیت استان را تشکیل می‌دهند، گفت: قطعا حضور فعال و اثرگذار بانوان در توسعه استان اثرگذار خواهد بود.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه وجه اشتراک تمام زنان در عرصه های مختلف زن بودن آنها است، گفت: اگر زنان بخواهند در عرصه های فردی و اجتماعی اثرگذار باشند، باید در گام اول اعتقاد و اعتماد به ارزشمند بودن خود داشته باشند.

وی افزود: اولین نکته مهم این است که یک زن به زن بودن خود مفتخر باشد و زمانی که قدر و قیمت و ارزش خود را بداند میتواند از دیگران انتظار داشته باشد که به ارزشمند بودن او احترام بگذارند.

صحرایی گفت: ارزش هر فرد کرامت اوست که خداوند به زن و مرد فارغ از جنسیت عطا کرده و زنان باید ارزش این کرامت وجودی خود را بدانند.

وی افزود: زنان ما نباید منتظر قهرمان باشند و خود باید به قهرمان زندگی خود در تمام عرصه‌ها تبدیل شوند و این زنان هستند که اگر به توانمندی خود پی ببرند می‌توانند نقش موثری در توسعه کشور و استان ایفا کنند.

استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه با تلاش یک نفر مسئول و یک نفر استاندار، کرمانشاه آباد و زیبا نمی شود، گفت: برای داشتن کرمانشاهی آباد و زیبا، زن و مرد باید دوشادوش هم کار و تلاش کنیم.

 

ریشه برخی مشکلات فرهنگی و تربیتی است/ مادران "فرهنگ کار" کودکان کرمانشاهی را تقویت کنند

وی با تاکید بر نقش موثر زنان در رسیدن به توسعه گفت: اگر به مشکلات استان بویژه در حوزه معیشت و اشتغال توجه کنیم متوجه خواهیم شد که پاره ای از این مشکلات ریشه در مسائل فرهنگی و تربیتی دارد.

استاندار کرمانشاه گفت: اگر یک استان پیشرفته در تمام زمینه ها داشته باشیم، اما مردمی داشته باشیم که فرهنگ کار و نظم و... آنها ضعیف باشد، باز پس از مدتی به وضعیت سابق برمی‌گردیم، بنابراین نیاز است که در ابتدای روی این فرهنگ ها تمرکز کنیم و در این زمینه بار اصلی بر دوش زنان به عنوان مادران خانواده است.

صحرایی گفت: اگر مادران روی فرهنگ کار جامعه کار کنند قطعا جامعه‌ای تلاشگر خواهیم داشت که در مسیر توسعه با جدیت گام برمی‌دارند.

وی به معضل دیگر جامعه زنان امروز اشاره کرد و افزود: امروز بسیاری از معضل بدحجابی می نالند و این را باید بدانند که حجاب پایان یک زنجیر تربیتی است و اگر فرزندانی با حیا تربیت کنیم، قطعا نه تنها این معضل که سایر معضلات هم حل می‌شود.

صحرایی گفت: حیا راس فضایل است و اگر فرزندان ما حیا را بیاموزند، هم احترام به بزرگترها و اساتید و ... را داشته و هم سایر فضایل را از جمله بحث حجاب را کسب می‌کنند و این وظیفه اصلی مادران است که فرزندانی با حیا تربیت کنند.

وی در ادامه گریزی هم به آمار پایین زنان در پست‌های مدیریتی زد و افزود: در این زمینه زنان نباید منتظر فرصت باشند، بلکه با نمایش توانمندی‌هایشان این فرصت برای آنها فراهم می شود.

در حاشیه این نشست نمایشگاهی از دستاوردهای منتخب بانوان فناور و دانش بنیان استان کرمانشاه به همت پارک علم و فناوری کرمانشاه برپا شد.

همچنین در پایان این مراسم از جمعی از مادران شهدای استان تقدیر و تجلیل شد


نظر شما :