رییس پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی کرمانشاه خبر داد:

انعقاد تفاهم نامه ۱۵۰ میلیارد تومانی برای حمایت از«;دانش بنیان‌های»کرمانشاه

۲۱ آبان ۱۴۰۱ | ۱۳:۱۶ کد : ۵۰۴۸۰ تجاری سازی و اقتصاد دانش بنیان
رییس پارک علم وفناوری جهاددانشگاهی کرمانشاه از انعقاد تفاهم نامه ۱۵۰ میلیارد تومانی با بنیاد برکت در راستای حمایت از شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور استان خبر داد.
انعقاد تفاهم نامه ۱۵۰ میلیارد تومانی برای حمایت از«;دانش بنیان‌های»کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی کرمانشاه، دکتر سیامک آزادی در نشست ستاد هماهنگی و عملیاتی توسعه اقتصاد دانش بنیان استان، با اشاره به لزوم حمایت هر چه بیشتر از شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور استان، گفت: در همین راستا تفاهم نامه ای 150 میلیارد تومانی میان پارک علم و فناوری کرمانشاه و بنیاد برکت به امضا رسیده است.

وی افزود: بر اساس این تفاهم نامه به شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور تسهیلات با نرخ سود پایین پرداخت می شود که میزان نرخ سود برای تسهیلات تا سقف 200 میلیون تومان، چهار درصد خواهد بود.

وی اظهار کرد: برای تسهیلات با مبالغ بالات، میزان نرخ سود بیشتر شده و حداکثر به 10 درصد می رسد.

آزادی با اشاره به بازپرداخت طولانی مدت این تسهیلات، گفت: این تسهیلات تا پنج سال قابل تقسیط می باشد.

وی ابراز امیدواری کرد، با همکاری بنیاد برکت در بحث تامین وثایق هم کمک هایی به شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور استان صورت گیرد.

آزادی انعقاد این تفاهم نامه را کمک خوبی در راستای تامین مالی مورد نیاز این شرکت ها و واحدها عنوان کرد.

رییس پارک علم و فناوری کرمانشاه در ادامه از برگزاری رویداد "تانا" در استان در نهم آذر ماه خبر داد و افزود: این رویداد با عنوان طرح "توسعه و ارتقا زیست بوم نوآوری استان ها" توسط وزارت علوم در سطح کشور در حال اجراست و بسیاری از استان ها اقدام به برگزاری آن کرده اند.

وی افزود: در استان کرمانشاه هم این رویداد با اولویت و محوریت حوزه کشاورزی برگزار شده و نمایندگانی از وزارت علوم و وزارت جهاد کشاورزی در آن حضور خواهند داشت.

آزادی گفت: در این رویداد با شناسایی نیازهای فناورانه حوزه کشاورزی، شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناوری که بتوانند این نیازها را مرتفع کنند اعلام آمادگی کرده و میان آنها و صنایع و واحدهای تولیدی حوزه کشاورزی تفاهم نامه همکاری منعقد می شود.
وی در این جلسه اشاره ای هم به حضور شرکت های دانش بنیان کرمانشاه در نمایشگاه ملی  گیاهان دارویی و طب سنتی داشت و افزود: یازده شرکت از استان در این نمایشگاه حضور داشتند و این حضور توانست دستاوردهای خوبی برای استان داشته باشد.

وی افزود: یکی از مهمترین این دستاوردها جذب هکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت جهاد کشاورزی در بحث راه اندازی مرکز نوآوری گیاهان دارویی در استان است.

آزادی گفت: امیدواریم با دستاوردهای این نمایشگاه شاهد اتفاقات خوبی در حوزه توسعه گیاهان دارویی استان باشیم

معاون اقتصادی استانداری:برای تحقق جهش تولیددر کرمانشاه باید سراغ دانش بنیان‌ها برویم

،دکتر بهزاد باباخانی نیز در این نشست با تاکید بر لزوم حمایت هرچه بیشتر از شرکت های دانش بنیان، گفت: علی رغم تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری در این زمینه، متاسفانه هنوز برخی مسئولین اهمیت این موضوع را درک نکرده و حمایتی که باید را از شرکت های دانش بنیان ندارند.

وی افزود: اگر بخواهیم جهش تولید را در هر حوزه ای رقم بزنیم باید سراغ دانش بنیان ها برویم و مسئولان باید در این زمینه اهتمام و توجه بیشتری داشته باشند.

باباخانی گفت: شرکت های دانش بنیان نباید در مسیر حرکت خود دلسرد شوند و مسئولین باید با حمایت های خود آنها را به ادامه مسیر دلگرم و امیدوار کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه به ظرفیت های حوزه کشاورزی استان اشاره کرد و افزود: اگر بخواهیم شاهد جهش تولید در حوزه کشاورزی استان باشیم باید از ظرفیت شرکت های دانش بنیان بهره بگیریم و نیاز است که مسئولان این حوزه ارتباط موثرتری با شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور داشته باشند.

باباخانی با تاکید بر اینکه نباید برنامه ها در حوزه حمایت از دانش بنیان ها روی کاغذ بماند، گفت: باید برنامه های کاربردی و عملی در این زمینه داشته باشیم و در نهایت این برنامه ها باید یک خروجی موثر و مفید داشته باشد.

وی با تاکید بر لزوم افزایش جلسات سازمان جهاد کشاورزی استان در حوزه حمایت از دانش بنیان ها، گفت: تمام شرکت های های دانش بنیان حوزه کشاورزی استان باید به این جلسات دعوت شوند و باید در این جلسات اعلام شود که چه حمایت هایی از آنها صورت گرفته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه با اشاره به احصاء 100 نیاز فناورانه در حوزه کشاورزی استان گفت: مسئولان جهاد کشاورزی استان باید برای رفع این نیازها از ظرفیت شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور استان استفاده کرده و گزارش عملکرد خود در این زمینه را ارائه دهند.

گفتنی است پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی دبیر ستاد هماهنگی و عملیاتی توسعه اقتصاد دانش بنیان استان است

 

 

 

 

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی کرمانشاه


نظر شما :