رییس پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی:

دانش آموختگان دانشگاهی کمک مالی دریافت می کنند

۱۲ آبان ۱۴۰۱ | ۱۰:۰۰ کد : ۵۰۱۴۸ تجاری سازی و اقتصاد دانش بنیان
رییس پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی در جریان بازدید دکتر عبدالله بیان مدیرکل مخابرات البرز ضمن تشریح برخی از برنامه های در دست اقدام این پارک گفت: در قالب طرحی که تحت عنوان دستیار فناوری در دست اجرا داریم دانش آموختگان مشارکت کننده در این طرح ضمن کسب تجربه در محیط واقعی کار تا سه میلیون تومان حقوق و کمک مالی دریافت می کنند.
دانش آموختگان دانشگاهی کمک مالی دریافت می کنند

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی در حاشیه این نشست مهندس مهدی عباسی با اشاره به این که تصریح کرد: در راستای بهبود توانمندی دانشجویان در حوزه مهارت‌های مرتبط با کسب و کار و توسعه فردی، طرح دستیار فناوری با حمایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در پارک های علم و فناوری سراسر کشور اجرا می شود.
وی افزود: دانشجویان و دانش آموختگان در قالب این طرح به ترتیب برای مقاطع کارشناسی یک میلیون، کارشناسی ارشد دو میلیون و دکتری سه میلیون حمایت دریافت می کنند، ضمن اینکه با شرایط در کنار هم بدون ضمن ایده پردازی و هم افزایی مهارت‌های مرتبط با کارآفرینی، کار تیمی، دانش تجاری و پیشگامی در عرصه فناوری و نوآوری را می توانندآموزش ببینند. طرح حاضر تحت عنوان «طرح دستیار فناوری» با راهبری و هدایت دو نهاد دانشگاه و پارک های علم و فناوری در هر استان برنامه‌ریزی شده است. 
مهندس عباسی افزود: این طرح بر اساس هدایت هدفمند آموزه‌های دانشجویان در راستای استفاده کاربردی و کسب تجربه عملی جهت شکل‌گیری دانشگاه جامعه محور، پاسخگو و کارآفرین و ایجاد انگیزه و حس امید و نشاط و القای تفکر آموزش پویا در دانشجویان و با هدف تربیت نیروی متخصص تنظیم و برنامه‌ریزی شده است. 
وی با اشاره به این که تاکنون بیش از 50 دانشجو و دانش آموخته در قالب این طرح در پارک علم و فناوری البرز حضور یافته اند افزود: سامانه https://www.parkintern.ir/  در حال حاضر با همکاری پارک های علم و فناوری به منظور تجمیع اجزای این اکوسیستم و ارایه درخواست ها طراحی و راه اندازی شده است. 

مدیر کل مخابرات منطقه البرز و هیات همراه نیز ضمن بازدید از بخش های مختلف بویژه زیرساخت های مخابراتی و فناوری اطلاعات و ارتباطات مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز گفت: در سالی که بنام تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین نامگذاری شده تلاش می کنیم از این حوزه در مجموعه اقتصاد دانش بنیان به ویژه دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری حمایت کنیم.
دکتر بیان بیان ضمن استماع گزارش برنامه ها و فعالیت های پارک علم و فناوری البرز که توسط مهندس عباسی رییس این پارک ارائه شد گفت: از برنامه های این پارک در زمینه شرکت های فناور، شتابدهنده ها و توسعه فیبر نوری  در جهت زیر ساخت های  مجموعه و ...حمایت و همکاری می کنیم.

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی


( ۱ )

نظر شما :