امضای تفاهم‌نامه‌ی همکاری بین دو پارک علمی ـ فرهنگی با هدف گسترش ظرفیت‌های کارآفرینی

۱۸ دی ۱۳۹۷ | ۱۶:۰۳ کد : ۴۵۳۲ تجاری سازی و اقتصاد دانش بنیان تاپ خبر
تفاهم نامه همکاری با هدف هم افزایی ظرفیت های کاربردی و کارآفرینی در حوزه های مختلف فناوری های نرم و صنایع خلاق و فرهنگی بین پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی و پارک علم و فناوری دانشگاه تهران امضا شد.
امضای تفاهم‌نامه‌ی همکاری بین دو پارک علمی ـ فرهنگی با هدف گسترش ظرفیت‌های کارآفرینی

 

به گزارش روابط عمومی پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی، این تفاهم نامه در راستای برگزاری نشست های مشترک، عقد قراردادهای مشترک، سرمایه گذاری مشترک در پروژه ها و طرح های تخصصی؛ همچنین برگزاری رویدادها (استارت‌آپ ویکند، همایش، اتاق سرمایه و غیره) به صورت مشترک؛ و برگزاری دوره‌های توانمندسازی آموزشی، عمومی و تخصصی در حوزه های مختلف فناوری های نرم و صنایع خلاق و فرهنگی به امضا رسید.

دکتر ایمانی خوشخو رییس پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی، با بیان این موضوع که این پارک به عنوان تخصصی ترین پارک حوزه صنایع خلاق و فرهنگی در حال فعالیت است، افزود: جهاددانشگاهی از دیرباز نهادی است که به موضوعات زمین مانده می پردازد و آغازگر حوزه های نوین در کشور است.

دکترایمانی خوشخو همچنین عنوان کرد: ایران علارقم وجود پشتوانه غنی فرهنگی و پتانسیل های بی نظیر هنری نسبت به سایر کشور ها، سهم بسیار ناچیزی در ایجاد درآمد از این بخش ها دارد و این قابل قبول نیست.

وی اضافه کرد: پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی با هدف تبدیل ایده های خلاق و فرهنگی به محصول و تولید ثروت از این مسیر گام برمیدارد و به دنبال گسترش همکاری های خود در سطوح مختلف ملی و بین المللی با سایر نهادها، سازمان ها، پارک ها و موسسات می باشد. 

دکتر زارعی رییس پارک علم و فناوری دانشگاه نیز با تاکید بر ظرفیت های دو طرف در حوزه فناوری های نرم و صنایع فرهنگی گفت: در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران حوزه فناوری های نرم جایگاه ویژه ای دارد و با عنایت به تخصص پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی در این حوزه ها می توان اینده روشنی را برای این همکاری ها متصور شد.

وی با بیان این موضوع که هم افزایی و مشارکت در پروژه ها و فعالیت ها رشد و توسعه را سرعت می بخشد افزود: جهاددانشگاهی سابقه درخشانی در حوزه های نوین و موضوعات جدید دارد، و امید است آغاز این همکاری نویدبخش اتفاقات خوبی در آینده است.   

گفتنی است، دو طرف حداکثر ظرف مدت ۲ هفته بعد از امضای تفاهمنامه باید نسبت به معرفی نماینده خود جهت تشکیل کمیته اجرایی تفاهم نامه اقدام کنند تا نمایندگان به طور منظم و حداکثر هر ۲ ماه یکبار طی جلسه‌ای فعالیت‌های مشترک پیشنهادی را بررسی و بعد از تایید روسای دو مجموعه به آن بپردازند.

گفتنی است، مدت ین تفاهم نامه به مدت 2 سال است که با موافقت دو طرف قابل تمدید می باشد.

text to speech icon

نظر شما :