رییس جهاددانشگاهی کرمان اعلام کرد:

آمادگی جهاددانشگاهی کرمان جهت ارائه خدمات دانش بنیان در حوزه معدنی استان/جهاددانشگاهی، پیشرو در تحقق شعار سال

۳۰ خرداد ۱۴۰۱ | ۰۸:۳۴ کد : ۴۵۰۹۷ تجاری سازی و اقتصاد دانش بنیان
رییس جهاددانشگاهی کرمان در مجمع عمومی سالانه نظام مهندسی معدن استان از آمادگی این نهاد علمی و انقلابی جهت ارایه خدمات دانش بنیان در حوزه معدنی استان خبر داد.
آمادگی جهاددانشگاهی کرمان جهت ارائه خدمات دانش بنیان در حوزه معدنی استان/جهاددانشگاهی، پیشرو در تحقق شعار سال

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی کرمان، نوبت دوم مجمع عمومی عادی سالانه نظام مهندسی معدن استان به میزبانی جهاددانشگاهی کرمان به عنوان یکی از قطب‌های حوزه فناورانه‌ و دانش‌بنیان معدنی استان و کشور برگزار شد.

دکتر مهدی بازمانده رییس جهاددانشگاهی کرمان در این نشست به ظرفیت ها و فعالیت های صورت گرفته توسط جهاددانشگاهی  کرمان در حوزه معدنی اشاره کرد و اظهار داشت: جهاددانشگاهی همواره یک سازمان پیشرو در تحقق شعار سال است چراکه هم دانش بنیان عمل می‌کند و هم اشتغال آفرینی و تولیدی که در جهاد دانشگاهی اتفاق می‌افتد مبتنی بر دانش تولید شده در این نهاد است و در همین راستا نیز جهاددانشگاهی کرمان به لحاظ فناوری و دانش فنی؛ آمادگی کمک به توسعه استان را دارد.

وی با اشاره به نامگذاری شعار سال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان “تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین” تصریح کرد: جهاددانشگاهی کرمان با تکیه بر دانش بومی و نیروی متخصص جوان و نخبه آمادگی کامل جهت ارائه خدمات فناورانه و دانش بنیان شامل طراحی مدارهای فرآوری مواد معدنی و امکان‌سنجی فرآوری آنها را دارد.

بازمانده با اشاره به راه‌اندازی مرکز فناوری تخصصی  مواد معدنی کم عیار و همچنین راه اندازی مجهزترین آزمایشگاه مواد معدنی استان در جهاددانشگاهی کرمان با تکیه بر توان نیروهای جوان این نهاد علمی و انقلابی خاطر نشان کرد: باور ما توان داخلی است و این آمادگی را داریم که در راستای تحقق شعار سال، خدمات فنی به معادن در استان را بطور کامل و با استفاده از دانش و فناوری روز دنیا ارائه دهیم.

گفتنی است در ابتدای این مراسم بازرس نظام مهندسی گزارشی از عملکرد سازمان ارائه و رییس سازمان نظام مهندسی معدن استان کرمان نیز توضیحات کاملی از عملکرد این سازمان ارائه کرد.

در پایان این مراسم هیئت رییسه و اعضا سازمان نظام مهندسی از آزمایشگاه تخصصی فرآوری مواد معدنی جهاددانشگاهی کرمان بازدید و دکتر بازمانده رییس جهاددانشگاهی کرمان توضیحات جامعی از خدمات دانش بنیان و عملیاتی این مجموعه ارایه کرد.

 

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی کرمان


( ۲ )