در نشست علمی آینده مشاغل و مشاغل آینده جهاددانشگاهی مطرح شد؛

مسکن معیشت محور و بی مکان شدن مشاغل آینده همزاد هم هستند

۲۵ خرداد ۱۴۰۱ | ۰۹:۴۶ کد : ۴۴۹۸۵ آموزش و کارآفرینی
عضو هیات علمی جهاددانشگاهی معتقد است؛ مسکن معیشت محور «بی مکان شدن مشاغل آینده» و تغییر سبک زندگی در پی هم می آیند.
مسکن معیشت محور و بی مکان شدن مشاغل آینده همزاد هم هستند

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، دکتر ایرج قاسمی دکترای برنامه‌ریزی شهری و عضو هیات علمی جهاددانشگاهی در چهل و سومین نشست علمی آینده مشاغل و مشاغل آینده جهاددانشگاهی که توسط معاونت آموزش و کارآفرینی جهاددانشگاهی برگزار شد، گفت: در آینده باز تولیدی از مسکن معیشت محور که در آن مشاغل خانگی اهمیت پیدا می کند صورت می گیرد. مسکن معیشت محور و کار خانگی و توسعه اشتغال خانگی در برگشت مهاجرانی که از روستا به طور فصلی رفته اند تاثیر دارد ولی برگشت مهاجران دائمی سخت است. مسکن معیشت محور می تواند از مهاجرت ها پیشگیری کند.

وی با اشاره به این که مسکن معیشت محور یکی از ارکان زنجیره تولید در مشاغل تولیدی نقش خودرا حفظ کرده و در آینده نیز ادامه خواهد داد، تصریح کرد: مسکن معیشت محور از این طریق می تواند منشاء تنوع در ایجاد درآمد و افزایش ارزش افزوده شود. مسکن اقتصاد محور و معیشتی در بستر و زمینه کلی توسعه قابل تعریف خواهد بود و این بسترهای توسعه است که مسکن را به عنوان جزئی از سیستم خود تعریف خواهد کرد.

به گزارش بازار کار، دکتر قاسمی با اشاره به اهمیت مسکن معیشت محور در تحولات اجتماعی گفت: گرایش به مقاوم سازی، و بازسازی به جای احیای مسکن، بومی، گرایش به واحدهای مسکونی کوچک تحت فشار اقتصاد کلان و خرد، از بین رفتن رقابت پذیری فعالیت سنتی، تغییر سبک زندگی، گسترش مشاغل خانگی و خانگی شدن بسیاری از فعالیت ها، بی مکان شدن مشاغل، توسعه شبکه ها و استیلای شبکه بر تولید خانگی و بازاریابی و تولید با استفاده از اینترنت اشیاء از کلان روندهای حاکم بر مسکن معیشت محور است که می تواند آینده شهرها و روستاها را تحت تاثیر قرار دهد.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی بازار کار


نظر شما :