همکاری مشترک جهاددانشگاهی سمنان و مرکز خدمات حوزه های علمیه استان

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۲:۱۵ کد : ۴۳۴۹۳ عمومی
در نشست رییس جهاددانشگاهی استان و مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه استان سمنان، زمینه های همکاری مشترک علمی، آموزشی و فرهنگی بین دو طرف بررسی شد.
همکاری مشترک جهاددانشگاهی سمنان و مرکز خدمات حوزه های علمیه استان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی سمنان، رییس جهاددانشگاهی سمنان در این نشست گفت: حمایت مقام معظم رهبری از مجموعه جهاددانشگاهی و اعتماد ایشان، بزرگترین سرمایه برای جهاددانشگاهی محسوب می شود.

علی منصفی راد افزود: توفیقات و دستاوردهای خوبی در سایه این حمایت ها و اعتماد به دست آمده است، این حمایت ها و اعتماد ایشان، تکلیف و رسالت ما را سنگین تر خواهد کرد.

وی ادامه داد: در همین راستا و با تکیه بر روحیه انقلابی و جهادی، ارتباط با دانشگاه ها، صنعت و همچنین حوزه های علمیه در جهاددانشگاهی به عنوان سیاست ها و اهداف مهم دنبال می شود و در این ارتباط، فعالیت های مشترک علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی انجام می شود.

رییس جهاددانشگاهی سمنان اضافه کرد: خبرگزاری بین المللی قرآنی، سازمان فعالیت های قرآنی، سازمان دانشجویان ایران، مرکز افکار سنجی، خبرگزاری ایسنا و ... از جمله ظرفیت های جهاددانشگاهی است که می تواند با همکاری مرکز خدمات حوزه های علمیه به ارایه خدمت بپردازد.

منصفی راد تصریح کرد: در حوزه های علمی، پژوهشی و آموزشی نیز ظرفیت ها و توانمندی های خوبی در مجموعه جهاددانشگاهی وجود دارد که می تواند زمینه همکاری بین دو مجموعه باشد، از جمله آن ها می توان به مرکز جامع مشاوره، سامانه آموزش آنلاین جهاددانشگاهی، مرکز درمان ناباروری و مرکز درمان دیابت در استان سمنان، آموزش، توسعه و اتصال به بازار تولیدات مشاغل خانگی خانواده طلاب و... اشاره کرد.

مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه استان سمنان نیز در این نشست از جهاددانشگاهی به عنوان محصول انقلاب اسلامی نام برد و گفت: معتقد هستم، مجموعه های انقلابی در کنار یکدیگر و با هم افزایی بیشتر، اتفاقات خوبی را به دنبال خواهد داشت.

حجت الاسلام یزدان جمشیدی از تحصیل حدود 3 هزار طلبه در استان سمنان خبر داد و گفت: این تعداد طلاب در 24 حوزه علمیه استان سمنان مشغول به تحصیل هستند.

وی افزود: مرکز خدمات حوزه های علمیه به دستور مقام معظم رهبری و برای پشتیبانی از حوزه های علمیه تاسیس شد و امیداوریم در کنار مجموعه های جهادی و انقلابی مانند جهاددانشگاهی بتوانیم خلاء های موجود را بر طرف کنیم.

مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه استان سمنان ادامه داد: در بحث توانمندسازی طلاب و روحانیون و خانواده های آنها، در حوزه آموزشی، فرهنگی، علمی و پژوهشی از ظرفیت ها و توانمندی های جهاددانشگاهی استان بهره خواهیم گرفت.

در این نشست مقرر شد با تشکیل کارگروه مشترک در زمینه مشاغل خانگی، گسترش فعالیت های قرآنی و ارایه آموزش های تخصصی برای طلاب و خانواده های آنان، همکاری مشترک انجام شود.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی سمنان


نظر شما :