با همکاری پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاددانشگاهی برگزار می‌شود؛

اولین نمایشگاه مشاغل خانگی در خط ۴ حصار کرج

۱۶ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۶:۰۴ کد : ۴۲۱۳۱ آموزش و کارآفرینی
نمایشگاه محصولات برآمده از کسب و کارهای خانگی در محله خط ۴ حصار، برای نخستین بار، در روزهای هفدهم و هجدهم اسفندماه با همکاری پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاددانشگاهی در مکان دفتر تسهیلگری و توسعه محلی خط ۴ حصار برگزار می‌شود.
اولین نمایشگاه مشاغل خانگی در خط ۴ حصار کرج

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاددانشگاهی ؛ دکتر غلامرضا اسکندریان عضو هیات علمی این پژوهشگاه و مدیر علمی این دفتر در این خصوص اظهار داشت: دفتر تسهیلگری و توسعه محلی خط 4 حصار که با حمایت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاددانشگاهی، از مهر ماه سال 1399، در محله حصار، راه اندازی و در این مدت با رویکرد توانمندسازی نسبت به طراحی و انجام مداخلات توسعه ای مختلف اقدام نموده است.

وی گفت: یکی از مهمترین اقدامات دفتر در این حوزه، شناسایی دارایی ها و ظرفیت های محلی در راستای شکل گیری و توسعه کسب و کارهای خانگی بوده است.

اسکندریان ادامه داد: در این زمینه با جلب مشارکت نهادهای مختلفی از جمله سازمان فنی و حرفه ای، بهزیستی، میراث فرهنگی، کارآفرینان استان و ...، اقدامات مختلفی از جمله آموزش و مشاوره در زمینه های اصول تولید، بسته بندی، قیمت گذاری، بازاریابی و فروش و ... انجام شده است تا مهارت ها و استعدادهای موجود یا مورد نیاز مردم محلی شکوفا و مورد بهره برداری قرار گیرد. 

وی در ادامه اظهار کرد:  این مشاغل خانگی، امروز به لطف الهی، در جایگاهی قرارگرفته اند که با همکاری بیش از 25 نفر از مردم محلی، قادر به تولید محصول با استانداردهای مشخص و ارائه آن به بازار هدف هستند. بر همین اساس بر آن شدیم تا ضمن جلب حمایت های نهادی، نسبت به برگزاری نمایشگاه مشاغل خانگی اقدام نموده و هنر دست برآمده از محله را در معرض دید عموم قرار دهیم. این نمایشگاه در روزهای 17 و 18 اسفند از ساعت 9 لغایت 16 دایر بوده و پذیرای عموم می باشد.

گفتنی است، این نمایشگاه در روزهای 22 تا 24 اسفند نیز در مکان پژوهشکده فرهنگ و هنر جهاددانشگاهی برگزار می شود.

 

text to speech icon

کلید واژه ها: پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاددانشگاهی


نظر شما :