بازدید فرمانده نیروی انتظامی استان از پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی

۰۲ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۳:۱۲ کد : ۴۰۸۴۱ تجاری سازی و اقتصاد دانش بنیان
فرمانده و مدیران نیروی انتظامی استان از مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز بازدید کردند.
بازدید فرمانده نیروی انتظامی استان از پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی، مهندس مهدی عباسی رییس پارک علم و فناوری در این بازدید با اشاره به دستاوردهای استان البرز و پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی در حوزه علم و فناوری و تولید ثروت در این حوزه گفت: استان البرز قطب علم و فناوری کشور است و درزمینهٔ تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان رتبه سوم کشور را با بیش از 290 شرکت دانش‌بنیان داراست و همچنین پارک علم و فناوری البرز درزمینهٔ اشتغال فناورانه رتبه هفتم کشوری است.
وی با اشاره به ظرفیت‌های استان و همچنین پارک علم و فناوری البرز بیان کرد: این استان درزمینهٔ توانمندی‌ها و ظرفیت‌ها جزو چند استان اول، اما در تخصیص بودجه‌ها و حمایت‌های مالی در رتبه‌های آخر قرار دارد که این موضوع یکی از چالش‌های اساسی توسعه استان است.
رییس پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی افزود: پارک علم و فناوری البرز یکی از پارک‌های فعال کشور است که از ایده‌های فناورانه پژوهشگران و فناوران که قابلیت تجاری شدن دارند حمایت می‌کند.
وی بر حل مشکلات استان و کشور از طریق حمایت از طرح‌ها و ایده‌های فناورانه و علمی تأکید کرد و گفت: اطمینان داریم پارک علم و فناوری البرز و فرماندهی انتظامی استان (دفتر تحقیقات کاربردی این فرماندهی) می‌توانند همکاری‌های خوبی را شکل دهند.
رییس پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی البرز افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور توانمندی در پارک حضور دارند که می‌توانند درزمینهٔ هوشمند سازی پلیس و توسعه و تجهیز این نیرو سایر زمینه‌ها به کمک نیروی انتظامی بیایند.
مهندس عباسی ضمن تقدیر و تشکر از همکاری صمیمانه پلیس در ایجاد نظم و امنیت گفت: پارک علم و فناوری آمادگی همکاری خود را بیش‌ازپیش در حوزه استفاده از توانمندی‌ها و دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور، خلاقیت و نوآوری اعلام می‌کند چراکه ظرفیت و پتانسیل بسیار خوبی در این مجموعه وجود دارد.
سردار عباسعلی محمدیان نیز در بازدید از نمایشگاه پارک علم و فناوری، دستاوردهای این مجموعه را ارزنده دانست و گفت: همکاری‌های علمی، پژوهشی و فناوری میان پلیس و پارک علم و فناوری موجب بروز کردن پلیس در اجرای مأموریت‌های خود به‌ویژه در کشف جرم خواهد شد.
 سردار محمدیان موفقیت‌های برجسته ایده پردازان و پژوهشگران در حوزه فناوری و نرم‌افزاری را مایه افتخار استان عنوان کرد و افزود: امیدواریم با تعاملات علمی بسیار خوب پلیس با مجموعه پارک علم و فناوری همواره شاهد رشد بیش‌ازپیش این مجموعه باشیم.
وی با تأکید بر این که نقطه قوت کشورها در حال حاضر علم و فناوری است اظهار داشت: در حال حاضر هیچ دستگاهی در کشور نمی‌تواند به موضوع علم و فناوری و استفاده از آن بی‌تفاوت باشد و یا خود را از استفاده از علم و فناوری بی‌نیاز ببیند.
گفتنی است، باهدف توسعه تحقیقات کاربردی و تولید محتوای علمی، ماه گذشته (آذرماه) تفاهم‌نامه همکاری پارک علم و فناوری البرز و فرماندهی انتظامی استان با حضور مهندس مهدی عباسی و سرتیپ دوم پاسدار "عباسعلی محمدیان" امضاء شد.

text to speech icon

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی


( ۱ )

نظر شما :