امضای تفاهم نامه همکاری بین پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی کرمانشاه و دانشگاه فنی و حرفه ای استان

۱۳ آذر ۱۴۰۰ | ۰۹:۱۰ کد : ۳۸۶۰۳ تجاری سازی و اقتصاد دانش بنیان
پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی کرمانشاه و دانشگاه فنی و حرفه ای استان ۱۰ آذرماه تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
امضای تفاهم نامه همکاری بین پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی کرمانشاه و دانشگاه فنی و حرفه ای استان

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی کرمانشاه، این تفاهم نامه با هدف فراهم نمودن زمینه ‎های همکاری مشترک در تمامی زمینه های علمی، تحقیقاتی و فناوری میان پارک علم و فناوری کرمانشاه و دانشگاه فنی و حرفه ای استان به امضا رسیده است.

کمک به ارتقاء سطح تکنولوژی و فناوری استان، افزایش حضور شرکت های دانش بنیان دانشگاهی در عرصه داخلی و خارجی، تجاری سازی نتایج تحقیقات و نهایتا کمک به افزایش ثروت در جامعه از طریق توسعه اقتصاد دانش محور نیز از جمله دیگر اهداف انعقاد این تفاهم نامه است.

بر اساس این تفاهم نامه پارک علم و فناوری کرمانشاه و دانشگاه فنی و حرفه ای استان در زمینه برگزاری کارگاه‎ها و همایش‌ها  متناسب با ماموریت طرفین، توسعه و تجاری سازی فناوری، امکان استفاده از ظرفیت‌های علمی اساتید، اطلاع رسانی در بخش های مختلف پارک و دانشگاه،  ارائه خدمات تخصصی در طول فرایند تجاری سازی ایده‌ها و محصولات به متقاضیان معرفی شده از سوی دانشگاه و استفاده از ظرفیت امکانات موجود در پارک و دانشگاه در جهت اجرایی نمودن ایده های فناورانه با یکدیگر همکاری خواهند داشت.

در این تفاهم نامه پارک علم و فناوری کرمانشاه متعهد می شود زمینه پذیرش و حمایت از اساتید و دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای که صاحب ایده نوآورانه و با قابلیت تجاری سازی هستند را فراهم کرده و خدمات مورد نیاز را بر اساس قوانین پارک به آنها ارائه دهد.

همچنین پارک متعهد می شود زمینه برگزاری جشنواره ها، مسابقات ایده یابی و خلاقیت در دانشگاه فنی و حرفه ای استان را نیز فراهم نماید.

حمایت در جهت تعریف و انجام پروژه‌های ملی در حوزه فناوری و کارآفرینی، استفاده از ظرفیت اساتید دانشگاه در بخش های مختلف پارک شامل خدمات مشاوره و نظارت و..، همکاری با دانشگاه در راستای برگزاری جلسات و دوره های آموزشی، استارت آپ ها ، رویدادهای ایده پردازی و سایر رویدادهای اشتغال زایی نوآورانه، آموزش نیروی کارشناسی مورد نیاز دانشگاه برای استقرار در کانون شکوفایی خلاقیت دانشگاه،  همکاری درخصوص اطلاع رسانی برنامه های کانون شکوفایی خلاقیت دانشگاه در درگاه های مربوطه، ارائه مشاوره های تخصصی لازم به استارت آپ ها و تامین داوران و منتورها جهت انجام برنامه های مشترک،  ارائه خدمات مشاوره به دانشجویان و اساتید در راستای پذیرش در مراکز رشد و پارک و معرفی هسته های فناور و افراد صاحب ایده جهت بهره گیری از امکانات و ظرفیت‌های دانشگاه فنی و حرفه ای استان کرمانشاه نیز از دیگر تعهدات پارک علم و فناوری کرمانشاه در این تفاهم نامه است.

در این تفاهم نامه دانشگاه فنی و حرفه ای استان نیز متعهد می شود در برگزاری نمایشگاه، مسابقات و جشنواره های مختلف در گروه‎های آموزشی همکاری لازم را با پارک علم و فناوری کرمانشاه داشته باشد.

همچنین این دانشگاه متعهد می شود حمایت ها و تشویق های لازم را از اساتید بمنظور ایجاد شرکت های دانش بنیان مطابق با آیین نامه های و دستورالعمل های مربوطه به عمل آورد.

همکاری بمنظور تقویت و ترویج فرهنگ فن آفرینی و تجاری سازی ایده های دانش بنیان، برنامه‎ریزی جهت معرفی پارک طی برگزاری جلسات تخصصی با دانشجویان و اساتید بصورت دوره‎ای، معرفی اساتید و دانشجویان صاحب ایده بمنظور تجاری سازی و راه اندازی کسب و کارهای نوآورانه، معرفی اساتید به پارک با هدف برگزاری نشست‎های تخصصی بمنظور جذب بیشتر دانشجویان خلاق و تعریف پروژه‎های مشترک و فراهم نمودن امکان استفاده از  بخش های مرتبط از جمله کارگاه ها و آزمایشگاه ها توسط واحدهای فناور پارک نیز از جمله دیگر تعهدات دانشگاه فنی و حرفه ای استان در این تفاهم نامه است.

گفتنی است، مدت اجرای این تفاهم نامه سه ساله است که در صورت توافق دو طرف قابل تمدید خواهد بود.

 

text to speech icon

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی کرمانشاه


نظر شما :