برگزاری نشست توسعه همکاری های جهاددانشگاهی آذربایجان غربی و سازمان برنامه بودجه استان

۰۹ آذر ۱۴۰۰ | ۱۶:۲۴ کد : ۳۸۵۵۴ عمومی
نشست تخصصی و کارشناسی توسعه همکاری های جهاددانشگاهی آذربایجان غربی با سازمان برنامه بودجه استان برگزار شد.
برگزاری نشست توسعه همکاری های جهاددانشگاهی آذربایجان غربی و سازمان برنامه بودجه استان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی،  این نشست  پیرو جلسات و رایزنی ها با مسولان سازمان برنامه بودجه آذربایجان غربی در خصوص بررسی نحوه تعامل و همکاری و حمایت های سازمان با جهاددانشگاهی مطابق توانمندی های واحد و ظرفیت های قانونی مندرج در قانون برگزار شد.

 در این نشست که در محل سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، مهندس نجاری مسول طرح ها و برنامه های این نهاد و مدیر فرهنگی و علمی سازمان برنامه بودجه آذربایجان غربی با تقدیر از خلق فرصت های فناورانه جهاددانشگاهی آذربایجان غربی در سال های اخیر برای توسعه استان اظهار کرد: حمایت های اعتباری از جهاددانشگاهی همیشه خروجی مدار بوده و زیر ساخت های توسعه استان را فراهم آورده است.

 وی با اشاره به این که وظیفه این سازمان رصد و پایش طرح ها و ایده های اثرگذار و پایدار برای توسعه استان است اظهار کرد: حسب پی گیری های مکرر که برمبنای اعتقاد به نتیجه کار در مسولان جهاددانشگاهی آذربایجان غربی وجود دارد و سوابق و خروجی کار جهاددانشگاهی آذربایجان غربی با اعتقاد ویژه از این نهاد حمایت می ­نماییم تا جوانان این مرزوبوم، استان را به جایگاه واقعی خود برسانند.

وی با اشاره به اعتماد به خروجی کار جهاددانشگاهی آذربایجان غربی اظهار کرد: هویت و شخصیت کاری جهاددانشگاهی آذربایجان غربی امروز ورود فناورانه به نیازهای اساسی استان است.

وی با اشار ه به بودجه مصوب این نهاد طی سال گذشته و جاری اظهار کرد:در مجموع از فصل تملک و اعتبارات پژوهشی 52 میلیارد و 600 میلیون ریال به جهاددانشگاهی آذربایجان غربی مصوب شده که تا پایان فصل جاری باقیمانده 32 میلیارد و 600 میلیون ریال به این نهاد تخصیص خواهد شد.

در ابتدای این نشست دکتر رستم زاده رییس جهاددانشگاهی آذربایجان غربی با تشریح رویکرد پژوهشی و فناورانه همه معاونت‌های این نهاد و ایجاد انسجام در مدل توسعه جهت ایجاد برند در یک حوزه تخصصی مورد نیاز اظهار کرد: خروجی طرح های فناورانه فرهنگی آموزشی و کارآفرینانه این نهاد وثیقه علمی و هویتی برای اعتماد روز افزون تر و قبول مسئولیت های کلان تر و تخصصی به جهاددانشگاهی آذربایجان غربی در مدل توسعه استان است که این مهم با یک باز تعریف کاربردی تر در حوزه‌های پژوهشی واحد و اعتماد به جوانان مومن متعهد و متخصص جهادگر و تجارب بی‌بدیل پیشکسوتان جهادی واحد اتفاق افتاده است.

دکتر رستم زاده با اشاره به واگذاری بزرگترین طرح پژوهشی شاخص استان به جهاددانشگاهی و تخصیص 50 درصد اعتبار پژوهشی کل دستگاه های استان به این طرح و انجام آن از سوی اعضای هیات علمی گروه پژوهشی کشاورزی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی بیان کرد: اعضای هیات علمی گروه در داخل فازهای عملیاتی طرح فناورانه تولید ماده ضدسرطان وین کریستین و وین بلاستین توامان اقدام به مطالعه و دستیابی به طراحی و فناوری ساخت بیوراکتور تخصصی بومی در این حوزه کردند که بسیار ارزشمند بوده و خلق ارزش مضاعف و زاینده یکی از ویژگی های پژوهشگران جهاددانشگاهی است.

در ادامه این نشست کارشناسان و مسوولان تخصصی هر دو طرف به بحث و بررسی قوانین جاری و قابلیت های های این نهاد انقلابی در توسعه استان و ظرفیت های تخصصی قانونی موجود جهت حمایت از برنامه های فناورانه و کارآفرینانه این نهاد پرداختند.

 در خاتمه مقرر شد طی هفته جاری بازدیدی از سوی روسا و مسوولان و کارشناسان تخصصی سازمان برنامه و بودجه استان از ظرفیت ها و قابلیت ها و ساختارهای پژوهشی و فناورانه و کارآفرینانه جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی به صورت میدانی و کارشناسی صورت پذیرد.

text to speech icon

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی آذربایجان غربی


نظر شما :