رویداد استارتاپی صنایع خلاق در اردبیل برگزار می شود

۱۸ مهر ۱۴۰۰ | ۱۳:۳۷ کد : ۳۶۶۴۲ تجاری سازی و اقتصاد دانش بنیان
رییس جهاددانشگاهی اردبیل، از برگزاری رویداد استارتاپی «صنایع خلاق» با محوریت گیاهان دارویی و گردشگری از ۲۷ الی ۲۹ مهرماه ۱۴۰۰ در اردبیل خبر داد.
رویداد استارتاپی صنایع خلاق در اردبیل برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی اردبیل، مهران اوچی اردبیلی اظهار داشت: این رویداد استارتاپی سه روزه به همت مرکز نوآوری و شتابدهی جهاددانشگاهی، پارک علم و فناوری و اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل و با همکاری شتاب دهنده جاویدان برگزار می‌شود.

وی افزود: دانشگاه‌ها و مراکز و دستگاه‌های مرتبط با حوزه‌های این رویداد نظیر ادارات کل جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی، منابع طبیعی، بنیاد نخبگان، اتاق بازرگانی، دانشگاه‌های محقق اردبیلی، آزاد اسلامی، علمی کاربردی، علوم پزشکی و پیام نور اردبیل و مراکز رشد نیز می‌توانند با توجه به موضوعات مدنظر، در این رویداد مشارکت و همراهی داشته باشند.

رییس جهاددانشگاهی اردبیل، حمایت و تجاری‌سازی ایده‌های حوزه گیاهان دارویی و گردشگری را هدف اصلی این رویداد است، ادامه داد: برگزار کنندگان این رویداد به دنبال انتقال تجربیات مربیان کسب و کار در حوزه تجاری‌سازی محصولات و اجرای ایده به صاحبان آن، حمایت از ایده‌های منتخب در راستای ایجاد کسب و کار و تولید ثروت پایدار، آشنایی شرکت‌کنندگان با فرآیند یک استارتاپ، تکمیل تیم برای ایده‌ها، تمرین کسب و کار و شبکه‌سازی می‌باشند تا کسب و کارهای فناورانه حوزه جوانان، شتاب مطلوبی به خود بگیرد.

وی با شاره به محورهای رویداد خاطرنشان کرد: فرآوری و بسته‌بندی گیاهان دارویی، تولید ارگانیک گیاهان دارویی و داروهای گیاهی، تولید و بسته‌بندی اسانس گیاهان دارویی، تولید دمنوش و نوشیدنی‌های گیاهی و میوه‌ای، تولید محصولات آرایشی و بهداشتی گیاهی، نوآوری در بذر و اندام تکثیری گیاهان دارویی، طب سنتی و نوآوری در شبکه توزیع و فروش محصولات گیاهان دارویی محورهای این رویداد در حوزه گیاهان دارویی است.

اوچی اردبیلی گفت: طبیعت‌گردی حضوری و مجازی، بوم‌گردی، گردشگری ماجراجویانه و ورزشی(کوهنوردی، صخره‌نوردی، زیپ لاین و …)،  گردشگری فرهنگی و غذایی، گردشگری سلامت مسافر شامل ویزیت و مشاوره آنلاین پزشک، خرید و ارسال دارو، راهنمای گردشگری، هوشمندسازی ساختمانی و زیرساختی هتل‌‌ها، محورهای رویداد در حوزه گردشگری می‌باشد.

وی با قدردانی از همکاری پارک علم و فناوری، اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل و شتاب دهنده جاویدان در برگزاری این رویداد، اضافه کرد: صاحبان ایده، دانشجویان، افراد فنی، مهندسان، علاقه‌مندان به گیاهان داروئی و گردشگری، سرمایه‌گذاران گیاهان داروئی و گردشگری، شرکت‌های مرتبط و طراحان مخاطبان این رویداد هستند که می‌توانند با مراجعه به آدرس https://evand.com/events/maneshevent نسبت به کسب اطلاعات بیشتر و ثبت ایده خود اقدام نمایند.

رییس جهاددانشگاهی اردبیل با بیان اینکه جایزه نقدی برای تیم‌های منتخب به همراه حمایت‌های استقرار و تسهیلات در مراکز رشد و پارک علم و فناوری در نظر گرفته شده است، اذعان داشت: ازطریق شتاب‌دهنده جاویدان تلاش خواهد شد تا کارگاه‌های توانمندسازی برای شرکت‌کنندگان برگزار شده و مشاوران، مربیان و داوران مجرب برای انجام مراحل مختلف رویداد انتخاب شده است.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی اردبیل


نظر شما :