همزمان با رونمایی از کتاب زندگینامه جهادگر شهید «امیر مهرداد» انجام شد؛

امضای تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان‌های انتشارات جهاددانشگاهی و ادبیات و تاریخ دفاع مقدس

۰۴ مهر ۱۴۰۰ | ۱۲:۰۸ کد : ۳۶۱۵۵ فرهنگی
همزمان با رونمایی از کتاب زندگینامه جهادگر شهید «امیر مهرداد»، تفاهم‌نامه همکاری سازمان‌های انتشارات جهاددانشگاهی و ادبیات و تاریخ دفاع مقدس با محوریت همکاری و مشارکت در قالب اجرای طرح‎های فرهنگی در حضور دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی امضا شد.
امضای تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان‌های انتشارات جهاددانشگاهی و ادبیات و تاریخ دفاع مقدس

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، تفاهم‌نامه همکاری سازمان‌های انتشارات جهاددانشگاهی و ادبیات و تاریخ دفاع مقدس در حضور دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی به امضای دکتر حامد علی‌اکبرزاده رییس سازمان انتشارات و سرهنگ پاسدار عباس بایرامی رییس سازمان ادبیات رسید.

در چارچوب اصل ضرورت توسعه همکاری فرهنگی، آموزشی، ادبی و ترویجی بین مراکز مختلف آموزشی، پژوهشی و اجرایی و بهره‌مندی از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های متقابل به‌خصوص به‌منظور ایجاد هم‌افزایی و استفاده از توانمندی‌های تخصصی، مهارتی و اجرایی در حوزهٔ ادبیات دفاع مقدس، این تفاهم‌نامه منعقد شد.

اهداف این تفاهم‌نامه تحقق و عینی‌سازی ظرفیت‌های ادبیات دفاع مقدس در زمینه‌های اجتماعی، مدیریتی، فرهنگی و علمی و تعمیق و توسعه همکاری‌ها و انجام فعالیت‌های علمی ـ پژوهشی، آموزشی و ارائه خدمات تخصصی مورد نیاز فرهنگی و اجرای برنامه‌های آموزشی، فرهنگی و نمایشگاهی است.

موضوع این تفاهم‌نامه همکاری و مشارکت در قالب اجرای طرح‌های فرهنگی، برگزاری جشنواره‌ها، نشست‌های علمی، کارگاه‌های آموزشی، برنامه‌های ادبی و اطلاع‌رسانی است و زمان همکاری از زمان اجرا به مدت 2 سال است.

زمینه‌های همکاری این تفاهم‌نامه شامل موارد زیر می‌شود:

1- استفاده از توانایی‌های علمی- فرهنگی و اجرایی طرفین برای انجام فعالیت‌های مورد توافق.

2-  استفاده از امکانات فیزیکی طرفین (نظیر سالن‌های همایش و جلسات) برای انجام فعالیت‌های مورد توافق.

3-  زمینه‌سازی گسترش ارتباط فعال و مؤثر فرهنگی از طریق اجرای طرح‌ها و جلسات مشاوره‌ای مشترک.

4- اجرای طرح‌های آموزشی و ترویجی و برنامه‌های فرهنگی اولویت‌دار در حوزه مأموریت‌های تعریف شده توسط سازمان.

5- استفاده از توان تخصصی طرفین برای ارائه مشاوره‌های فرهنگی به دستگاه‌ها، نهادها، سازمان‌ها و مجموعه‌های دولتی و خصوصی فعال در حوزه ادبیات و تاریخ و دفاع مقدس.

6-  برگزاری گردهمایی‌ها و سمینارهای علمی و ادبی مشترک.

7- برگزاری کارگاه‌ها و نشست‌های علمی و ادبی مشترک.

8- همکاری ویژه در زمینه تخصصی ارتباطات و رسانه از طریق به‌کارگیری تجربیات طرفین در حوزه‌های مربوطه.

9- همکاری ویژه در برگزاری جشنواره‌ها (جشنواره کتاب سال دانشجویی، جشنواره پایان‌نامه سال، کنفرانس بین‌المللی پژوهش‌های نشر، طرح‌های ترویجی و مسابقات کتابخوانی، کتاب سال دفاع مقدس، جایزه ادبی یوسف، کنگره شعر دفاع مقدس، کنگره ادبیات پایداری و...)

10- استفاده از ظرفیت انسانی دو طرف در انجام برنامه‌ها، خصوصاً داوری حوزه‌های ادبیات و تاریخ دفاع مقدس با بهره‌گیری از ظرفیت‌های دانشگاهی.

11- بهره‌گیری از ظرفیت نخبگان دانشگاهی در قالب پروژه‌های کسر خدمت سربازی به‌منظور انجام پژوهش‌های مرتبط با موضوع ادبیات و تاریخ دفاع مقدس.

12- حمایت و ایجاد تسهیلات برای پایان‌نامه‌ها و طرح‌های پژوهشی با محور ادبیات و تاریخ دفاع مقدس.

 

گفتنی است، در این مراسم که امروز 4 مهرماه برگزار شد، کتاب زندگینامه جهادگر شهید «امیر مهرداد» رونمایی شد.

کلید واژه ها: تفاهم نامه تفاهم‌نامه


نظر شما :