انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک بین جهاددانشگاهی لرستان و دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان

۲۲ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۴:۰۴ کد : ۳۵۷۴۸ عمومی
تفاهم نامه همکاری مشترک بین جهاددانشگاهی لرستان و دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان منعقد شد.
انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک بین جهاددانشگاهی لرستان و دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی لرستان، در راستای تعاملات علمی، پژوهشی و تبادلات اطلاعات، تفاهم نامه همکاری مشترک بین جهاددانشگاهی لرستان و دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان منعقد شد.

 دکتر امین سلاحورزیان در مراسم انعقاد تفاهم نامه با اشاره به ظرفیت‎های جهاددانشگاهی لرستان اظهار کرد: جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد علمی در حوزه‌های پژوهشی، آموزشی، فرهنگی و تجاری سازی و اشتغال دانش آموختگان فعالیت می‌کند.

وی با بیان این که به دنبال پژوهش‎های کاربردی هستیم، اضافه کرد: بر همین اساس فعالیت‌های آموزشی ما به صورت اشتغال محور بوده و عمدتا در دو بخش بلند مدت و کوتاه مدت انجام می‎شوند.

سرپرست جهاددانشگاهی لرستان پرداختن به موضوعات اجتماعی و بررسی مباحث فرهنگی را از جمله ماموریت‎های این نهاد در استان عنوان  و اظهار کرد: در مرکز افکارسنجی ایسپای معاونت فرهنگی تیمی متشکل از پژوهشگران و پرسشگرانی آموزش‌دیده فعالیت دارند و خبرگزاری‎های ایسنا و ایکنا نیز به صورت ویژه به بررسی موضوعات اجتماعی و فرهنگی می‎پردازند و طی سال برنامه‌های فاخر فرهنگی متعددی در سطح جامعه انجام می‎دهند.

دکتر سلاحورزیان با بیان این که جهاددانشگاهی لرستان می‌تواند برای کاهش سطح آسیب‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در جامعه یاری‎گر کلیت نظام باشد، اضافه کرد: در همین راستا تمام عزم و توان خود را به کار گرفته و سعی کرده‎ایم، نقش‎مان را در رفع مسائل اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی به خوبی ایفا کنیم.

وی اظهار کرد: قطعا با حضور دانش‌ پژوهان جهاددانشگاهی لرستان می‌توان اقدامات اساسی در بخش آسیب‌های اجتماعی انجام داد بنابراین آمادگی داریم در این زمینه همکاری لازم را با نیروی انتظامی استان داشته باشیم.

سرپرست جهاددانشگاهی لرستان به فعالیت‎های پژوهشی این واحد سازمانی نیز پرداخت و در ادامه گفت: اجرای پژوهش‌های کاربردی با توجه به نیازهای استان مدنظر همکاران این حوزه بوده و برای ما جنبه تجاری‎سازی نتایج یافته‌های علمی از اهمیت بالایی برخوردار است.

دکتر سلاحورزیان با بیان این که مرکز رشد واحدهای فناور در زمینه طرح‎های اشتغال‎‌زا فعال است، افزود: الگوی طرح توسعه مشاغل خانگی و توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار از جمله فعالیت‌های مهمی بوده که توسط جهاددانشگاهی لرستان پیگیری شده و زمینه اشتغال و کارآفرینی در تمامی شهر‌های استان را فراهم آورده است.

کارگشایی جهاددانشگاهی نشان دهنده فعال بودن و پویایی مجموعه است

در ادامه سرهنگ محمد سپه وند نیز با بیان این که کارگشایی مشکلات توسط جهاددانشگاهی نشان دهنده فعال بودن و پویایی مجموعه است، ادامه داد: دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی فعالیتی مشابه جهاددانشگاهی دارد و بیشتر ماموریت‎ها و وظایف محوله خود را بر اساس نیازسنجی نیروی انتظامی انجام می‎دهیم.

وی بیان کرد: در همین راستا معضل‎ها و آسیب‎های اجتماعی موجود در جامعه شناسایی و با ارائه طرح تحقیقاتی، راهکارهای مناسب را به یگان‎های عملیاتی و اجرایی پیشنهاد می‎کنیم؛ به عنوان مثال در بحث قاچاق گیاهان دارویی که معضلی در تمامی استان‎هاست می‎توانیم با بیان راهکار موثر یاری‎گر همکاران اجرایی باشیم.

سپه وند با تاکید بر این که در انجام فعالیت‎ها به دنبال کار کیفی، نتیجه بخش و کاربردی هستیم، ادامه داد: جهاددانشگاهی می‎تواند در تحقق این مهم به ما کمک کرده و موثر عمل کند.

رییس دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی لرستان به فعالیت‎های آموزشی که توسط جهاددانشگاهی پرداخته می‎شود نیز اشاره کرد و افزود: می‎‌توانیم در برگزاری کارگاه‎ها و کلاس‎های آموزشی از ظرفیت نیروهای آموزشی و پژوهشگران جهاددانشگاهی استفاده کنیم.

وی مرکز درمان ناباروری را از دیگر ظرفیت‎های مهم این نهاد انقلابی عنوان کرد و گفت: پرسنل و کارکنان نیروی انتظامی را برای درمان به این مرکز معرفی می‎کنیم. همچنین در طرح سرباز مهارت از ظرفیت جهاددانشگاهی بهره خواهیم برد.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی لرستان تفاهم نامه همکاری


نظر شما :