مرکز نوآوری و شکوفایی جهاددانشگاهی سمنان افتتاح شد

۱۵ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۵:۳۱ کد : ۳۵۵۱۲ تجاری سازی و اقتصاد دانش بنیان
مرکز نوآوری و شکوفایی جهاددانشگاهی سمنان با حضور رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان و مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان برگزار شد.
مرکز نوآوری و شکوفایی جهاددانشگاهی سمنان افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی سمنان، حسن رهایی در مراسم افتتاح این مرکز نوآوری و شکوفایی که با حضور رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان و مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان برگزار شد، گفت: در این راستا با توجه به حجم فارغ التحصیلان دانشگاهی، جهاددانشگاهی با رویکرد اتصال به اقتصاد دانش بنیان نقش بی بدیلی در حوزه اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی داشته است.

وی گفت: با همین رویکرد، مرکز نوآوری و شتابدهی(منش) جهاددانشگاهی سمنان با هدف شتابدهی به کسب و کارهای فناورانه در مرکز علمی کاربردی این واحد افتتاح شد.

رییس جهاددانشگاهی سمنان ادامه داد: مرکز نوآوری و شتابدهی(منش) جهاددانشگاهی سمنان با همکاری سازمان توسعه فناوری و اشتغال جهاددانشگاهی کشور و اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان در مساحتی بالغ بر 750 متر مربع در مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی سمنان افتتاح شد.

رهایی با بیان این که جهاددانشگاهی نهادی واسطه‌ای و توسعه‌ای است، گفت: این نهاد با توجه به شرایط روز جامعه نقش آفرینی می کند.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص بهره‌گیری از جوانان گفت: مرکز منش جهاد دانشگاهی از دی ماه 99 کار خود را آغاز کرد که بر این اساس 45 کارگاه و رویداد در زمینه‌های مخلف برگزار کرده است.

رییس جهاددانشگاهی سمنان اضافه کرد: در همین راستا دو استارتاپ در حوزه طراحی اپلیکیشن های موبایل و 45 رویداد آموزشی شامل رویداد چاره جو، رویداد صندلی تجربه، رویداد دیدار و کارگاه آموزشی در حوزه های کارآفرینی و کسب و کار برای دانشجویان و علاقه مندان این حوزه برگزار شده است.

رهایی اظهار داشت: همزمان با افتتاح این مرکز نوآوری و شکوفایی، دومین رویداد استارتاپی طراحی اپلیکیشن موبایل با حضور 10 تیم و ارائه 10 ایده برگزار می شود که در پایان سه ایده برتر از سوی داوران انتخاب می شوند.

وی ادامه داد: این رویداد استارتاپی در قالب برنامه شتابدهی کسب و کارهای فناورانه جوانان و به صورت مجازی و در سه حوزه آموزش الکترونیکی، گردشگری و توریسم و صنایع دستی در مرکز نوآوری و شتابدهی جهاددانشگاهی استان سمنان برگزار می شود.

در ادامه علی منصفی راد با بیان اینکه راه اندازی تفکرات خلاقانه دانشجویان از ضروریات استان است، اظهار کرد: مرکز نوآوری و شکوفایی جهاددانشگاهی سمنان با همکاری وزارت ورزش و جوانان و جهاد دانشگاهی در 3 فاز ترویجی، نو آوری و شتابدهی آغاز به کار کرد.

وی افزود: برای هر کدام از این سه فاز، برنامه هایی پیش بینی شده که 22 برنامه ترویجی، 16 برنامه نوآوری و 15 برنامه شتابدهی اجرا شد و در حال حاضر در بخش شتابدهی، برنامه های ایده شو، نیوز دی و دومین رویداد استارت آپی از فاز نوآوری در دست اجرا است.

رییس مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی سمنان با بیان اینکه تاکنون 2500 نفر از علاقه مندان حوزه کارآفرینی از این برنامه ها استفاده کردند افزود: از دی ماه سال گذشته 45 رویداد و کارگاه برگزار شده که دو رویداد استارت آپی در بهمن ماه و یک رویداد نیز امروز برگزار می شود.

منصفی راد اضافه کرد: در مجموع این سه رویداد، 10 تیم فناور و صاحب ایده برتر با رأی داوران انتخاب و در مرکز نوآوری و شکوفایی جهاددانشگاهی سمنان مستقر می شوند.

رییس مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی سمنان همچنین از برگزاری 10 رویداد صندلی تجربه در مرکز منش خبر داد و گفت: این رویداد صندلی تجربه با بهره گیری از افراد صاحب سبک در بخش کارآفرینی، نوآوری و خلاق، تجریبات خود را در اختیار دیگران قرار می دهند.

در ادامه سید محمد تقی علوی گفت: استان سمنان دارای 241 هزار جوان است که 45 درصد از جمعیت استان را می دهند و چهارمین استان کشور از نظر نیروی جوان است.

وی اقتصاد دانش بنیان و کار آفرین را از عوامل توسعه کشور دانست و افزود: در راستای سیاست های وزارت ورزش و جوانان تفاهم‌نامه‌ای با جهاددانشگاهی با هدف به کارگیری جوانان و اقتصاد دانش بنیان منعقده شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان اضافه کرد: اشتغال زایی، فعالیت های اقتصادی، ایجاد خلاقیت و فعالیت های اجتماعی و گروهی و همچنین تمرکز در خلق نوآوری های نوین، مهم ترین هدف و رویکرد مراکز نوآوری است.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سمنان نیز ضمن تقدیر از جهاددانشگاهی جهت راه اندازی این مرکز نوآوری و شکوفایی ابراز امیواری کرد تا جوانان از این مرکز بهره برداری لازم با ارائه ایده را داشته باشند.

سعید محمدیان افزود: ظرفیتها و پتانسیل های خوب و ارزشمندی در حوزه های علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی در مجموعه جهاد دانشگاهی استان سمنان وجود دارد که می تواند بستر مناسبی برای توسعه استان باشد.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی سمنان


نظر شما :