آموزش ۹۰۰ سرباز در قالب طرح «سرباز مهارت» توسط جهاددانشگاهی خراسان شمالی

۲۸ دی ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۵ کد : ۱۵۲۲۲ آموزشی
سرپرست معاونت آموزشی جهاددانشگاهی خراسان شمالی از آموزش ۹۲۰ سرباز در قالب طرح «سرباز مهارت» توسط این نهاد از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.
آموزش ۹۰۰ سرباز در قالب طرح «سرباز مهارت» توسط جهاددانشگاهی خراسان شمالی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان شمالی، حسن خوش‌صفا در این خصوص اظهار کرد: سربازان آموزش‌دیده از نیروهای مسلح ارتش، سپاه پاسداران، مرزبانی و نیروی انتظامی بوده‌اند.
وی با اشاره به تفاهم‌نامه منعقده جهاددانشگاهی با اداره کل ورزش و جوانان در این زمینه افزود: این طرح در محل پادگان‌ها اجرا شده و در قالب آن دوره‌های آموزشی مهارت‌های عمومی اشتغال و مهارت‌های عمومی زندگی به سربازان وظیفه نیروهای مسلح ارائه می‌شود.
خوش صفا با اشاره به ارائه مهارت‌های کاربردی و اساسی به سربازان در قالب این دوره‌، تاکید کرد: هدف این است آموزش‌ها، کاربردی ارائه شود تا در بهینه‌سازی کیفیت زندگی جوانان پس از فراغت از دوران خدمت سربازی موثر باشد.
معاون آموزشی جهاددانشگاهی خراسان شمالی اضافه کرد: طرح ملی«سرباز مهارت» بر اساس تاکید و دغدغه مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده بهینه از دوران خدمت وظیفه سربازان طراحی و برنامه‌ریزی شده است.
وی اظهار کرد: رویکرد آموزش‌های جهاددانشگاهی توجه به آموزش همراه با پژوهش کاربردی، و آموزش‌های توانمندسازی و مکمل مبتنی بر نیاز بازار کار است و در واقع مهارت‌آموزی، کارآفرینی و اشتغال‌زایی از اولویت‌های اصلی جهاد دانشگاهی است به همین دلیل اهم فعالیت‌های آموزشی این نهاد با هدف مهارت‌افزایی و توانمندسازی انجام شده است.


نظر شما :