معاون اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی:

جهاددانشگاهی عملکرد بسیار خوبی در اجرای طرح سرباز ماهر در استان داشته است

۱۱ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۵:۳۹ کد : ۴۲۰۱۰ آموزش و کارآفرینی
معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی از اتمام طرح سرباز ماهر در استان آذربایجان غربی خبر داد.
جهاددانشگاهی عملکرد بسیار خوبی در اجرای طرح سرباز ماهر در استان داشته است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی، معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی از اتمام طرح سرباز ماهر در استان آذربایجان غربی خبر داد.

محمد حسین حسنی معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی با اعلام این خبر افزود: اجرای این طرح تفاهم نامه‌ای کشوری میان قرارگاه مهارت آموزی کارکنان و وظیفه نیروهای مسلح با معاونت امور جوانان وزارت ورزش به جهاد دانشگاهی واگذار شده است.

 وی با بیان این که طی سال جاری ۴۱۸۳ سرباز وظیفه سپاه پاسداران و نیروی انتظامی تحت پوشش خدمات آموزشی قرار گرفتند افزود: در این طرح سربازان دوره های کسب و کار و کارآفرینی به مدت ۲۴ ساعت و مهارت‌های زندگی به مدت ۲۴ ساعت را فرا گرفتند.

حسنی با اشاره به بروز شرایط کرونایی و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی در برگزاری این دوره گفت: با تمهیدات اندیشیده شده از سوی قرارگاه مرکزی مهارت‌های آموزی جهاددانشگاهی نسبت به تولید محتوای آموزشی  این دوره متناسب با سرفصل های آموزشی اقدام نموده و دوره های مزبور در سال جاری به صورت نیمه حضوری برگزار شد.

 معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی با بیان اینکه سهمیه در نظر گرفته شده برای استان ۳۹۹۶ نفر بوده که چهار هزار و ۱۸۰ نفر عملکرد آموزشی این استان بود  که ۲ هزار و ۵۳۳ نفر در پادگان مالک اشتر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و هزار و ۶۴۷ نفر در پادگان امام سجاد نیروی انتظامی تحت پوشش قرار گرفتند.

 وی با تقدیر از همکاری ارزشمند همه دستگاه‌های عضو کمیته استانی قرارگاه مهارت آموزی سربازان گفت:جهاددانشگاهی به عنوان متولی اصلی و نماینده اداره کل ورزش و جوانان عملکرد رضایت بخش و بسیار خوبی در اجرای این طرح داشته است.

 حسنی در خصوص ابعاد این طرح گفت طرح سرباز ماهر با هدف ارائه آموزش مهارتهای عمومی اشتغال و کار آفرینی سرباز در دوران آموزشی در پادگان شامل ۳ سطح قبل از خدمت این خدمت و پس از خدمت است که برنامه آموزشی اجرا شده در آموزش حین خدمت توسط جهاد دانشگاهی اجرا شده است.

 گفتنی است، در فاز اول این طرح  که در سال ۹۷ اجرا درآمد نیز ۱۰۲۱ نفر از سربازان وظیفه نیروی انتظامی ارتش و سپاه و هنگ مرزی تحت پوشش آموزش‌های هشتاد ساعته قرار گرفتند.

text to speech icon

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی آذربایجان غربی


نظر شما :