همزمان با هفته گردشگری انجام می‌شود؛

آغاز طرح ملی «ایران، مرز پرگهر» و سلسله نشست‌های «چشم‌انداز گردشگری در ایران»

۰۷ مهر ۱۴۰۰ | ۱۳:۵۹ کد : ۳۶۲۹۵ فرهنگی تاپ خبر
رییس مرکز گردشگری از آغاز هفدهمین دوره طرح ملی «ایران، مرز پرگهر»و ششمین دوره سلسله نشست‌های "چشم‌انداز گردشگری در ایران" توسط این مرکز و شعب سازمان دانشجویان در سراسر کشور خبر داد.
آغاز طرح ملی «ایران، مرز پرگهر» و سلسله نشست‌های «چشم‌انداز گردشگری در ایران»

به گزارش روابط عمومی مرکز گردشگری علمی ـ فرهنگی دانشجویان ایران وابسته به جهاددانشگاهی، رحیم یعقوب زاده رییس مرکز گردشگری از آغاز هفدهمین دوره طرح ملی "ایران، مرز پرگهر" و ششمین دوره سلسله نشست‌های "چشم‌انداز گردشگری در ایران" توسط این مرکز و شعب سازمان دانشجویان در سراسر کشور خبر داد.

وی طرح ملی «ایران، مرز پر گهر» را که هر ساله ویژه دانشگاهیان و نخبگان دانشگاهی سراسر کشور برگزار می‌شود را یکی از مهم‌ترین طرح‌های این مرکز برشمرد و گفت: این طرح با هدف تقویت روحیه خودباوری و شعار "ما می‌توانیم" و به منظور آشنایی دانشجویان با مواریث فرهنگی، تمدنی و طبیعی، پروژه‌های ملی و توانمندی‌های صنعتی، اقتصادی، علمی- آموزشی و زیربنایی کشور انجام می‌شود.

یعقوب زاده ادامه داد: طرح ملی ایران، مرز پرگهر از طرح‌های فرهنگی برجسته‌ای است که مورد ‌استقبال خوب دانشجویان قرار گرفته است و در این دوره از طرح نیز 33 واحد جهاددانشگاهی مشارکت خواهند داشت.  

رییس مرکز گردشگری با توجه به شرایط ناشی از شیوع کرونا و مصوبات کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی کرونا مبنی بر محدودیت اجرای اردوهای دانشجویی و نظر به اهمیت تداوم طرح از سویی و حفظ سلامتی دانشجویان و رعایت مقررات جاری کشور از سویی دیگر، محور اصلی هفدهمین دوره طرح را همچون دوره قبل بر اساس "تولید محتوا" در اَشکال فیلم، تصویر و مکتوب عنوان کرد که طی آن دانشگاهیان با مقاصدی که اردوهای ایران مرز پرگهر در آن برگزار می‌شد، اعم از مواریث تاریخی و طبیعی و دستاوردهای فناورانه کشور آشنا شوند.

رییس طرح همچنین سلسله ‌نشست‌های بررسی چشم‌انداز صنعت گردشگری در کشور را یکی دیگر از طرح‌های مهم مرکز برشمرد و گفت: مرکز گردشگری این طرح را در راستای ساماندهی شبکه نخبگان حوزه تخصصی گردشگری و انتقال راهکارهای آن ها به تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران با هدف بهره‌گیری از تخصص نخبگان این عرصه طراحی کرده است و در اجرای این دوره از طرح تلاش خواهد شد تا از همکاری هرچه‌بهتر و اثربخش‌تر معاونت فرهنگی واحدهای جهاددانشگاهی متقاضی و منتخب بهره‌ گرفته شده تا طرح به شایستگی برگزار شود.

وی اظهار کرد: در این سلسله‌ نشست‌ها تلاش خواهد شد تا تاثیرات متغیرهای اقتصاد، فرهنگ، امنیت، سلامت و سیاست بر حوزه گردشگری به صورت موردی و مساله ‌محورانه به بحث گذاشته شود و نتایج و مباحث هریک از نشست‌ها به صورت گزارش مستقل به اطلاع مدیران، مسوولان و نیز علاقه‌مندان برسد و در نهایت کتاب مجموعه‌ مقالات نشست چاپ و منتشر شود.

کلید واژه ها: مرکز گردشگری ایران، مرز پرگهر


نظر شما :