19 : 22
امروز دوشنبه 30 بهمن 1396 -
اخبار : عمومی
دکتر طیبی در نشست روسای واحدهای سازمانی جهاددانشگاهی مطرح کرد:
حضور قوی جهاددانشگاهی به منظور جریان سازی فکری در دانشگاه ها/توجه ویژه به عرضه محوری در تدوین برنامه ششم توسعه این نهاد

دکترطیبی بحا اشاره به این که حضور قوی جهاددانشگاهی به منظور جریان سازی فکری در دانشگاه ها ضروری است، افزود: همچنین شورای فرهنگی متشکل از نیروهای جوان را برای تقویت ارتباط جهاددانشگاهی با بدنه دانشجویی در جهاد راه‌اندازی کرده‌ایم تا بتوانیم نقش خوبی در توسعه فرهنگی کشور ایجاد کنیم.
تاریخ : چهار شنبه 25 بهمن 1396
ساعت: 16 : 14   بازدید کنندگان : 50 نفر
  نسخه چاپی


به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، دکتر حمیدرضا طیبی در گردهمایی رؤسای سازمان‌ها، واحدها، پژوهشگاه‌ها، پژوهشکده‌ها، دانشگاه‌ها، مراکز و موسسه‌های آموزش عالی این نهاد که صبح امروز چهارشنبه، ۲۵ بهمن‌ماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی آغاز به کار کرد، گفت: در حقانیت انقلاب اسلامی ایران و راهی که در گذشته برای پیروزی انقلاب انتخاب کردیم شک و شبهه‌ای نداریم و امروز نیز که کشور با مشکلات زیادی رو به رو است با صدای بلند اعلام می‌کنیم که طرفدار انقلاب اسلامی هستیم. اما نیاز داریم نیروهای وفادار انقلاب به یک مدل مشترک برای اداره کشور برسند.
دکتر طیبی با تاکید بر این که اگر برنامه‌ریزی درستی در کشور وجود داشته باشد در یک بازه زمانی ۱۰ تا ۲۰ ساله می توانیم کشور را به اهداف متعالی مدنظر امام(ره)، شهدا و مقام معظم رهبری برسانیم، ادامه داد: جهاددانشگاهی با اذعان مسوولین راه را درست انتخاب کرده است و بیان مسوولان هم این موضوع را تصدیق می کند.
وی تصریح کرد: راه های توسعه کشور تلاش در حوزه های فناورانه، فرهنگی، اقتصادی و کارآفرینی است که جهادددانشگاهی در زمان مناسب و درست انتخاب و الگوسازی کرده است. تمام تلاش تمام مسوولان نیز توسعه الگوسازی است.
دکتر طیبی بیان کرد: برنامه ششم توسعه جهاددانشگاهی بر اساس سند توسعه کشور تهیه شده است و در حال حاضر که برنامه تهیه شده باید منابع را بر اساس آن در نظر بگیریم.
رییس جهاد دانشگاهی با اشاره به اینکه بودجه این نهاد برای سال ۹۷ با رشد مناسبی رو به رو بوده است، گفت: ۳۵ میلیارد تومان افزایش بودجه در مجلس برای جهاددانشگاهی در نظر گرفته شده است که امیدوارم این حمایت ها ادامه داشته باشد.
وی اظهار کرد: علاوه بر بحث برنامه ششم توسعه جهادددانشگاهی که تلاش شده عرضه محور باشد، این نهاد به دنبال مصوبه نقش جها در نقشه جامع علمی کشور است. 
رییس جهاد دانشگاهی با اشاره به فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در حوزه انتقال فناوری گفت: آب شیرین کن‌ها و حمل‌ونقل ریلی از جمله فعالیت‌های جهاد در این حوزه بوده و افتخاری برای جهاد دانشگاهی است که موضوع واگذاری بازار به خارجی‌ها در برابر انتقال فناوری را مطرح کرد و در حال حاضر در خریدهای خارجی به آن توجه می شود.
دکتر طیبی افزود: بیش از یک سال است که آینده‌نگری در جهاد مطرح شده است تا تصمیم‌گیری شود در خصوص فعالیت‌ها روش فعلی را ادامه دهیم یا تغییری در فعالیت‌ها و روش کار جهاد داشته باشیم و این مستلزم تشکیل اتاق فکری توسط عده‌ای از همکاران بود و در همین راستا کانون تفکر و برنامه راه‌اندازی شده است تا بتوانیم از این کانون برای برنامه‌های آینده جهاد استفاده کنیم.
وی با اشاره به دیدار رییس و مسئولان جهاد دانشگاهی با رییس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: رییس مجلس گفت:"جهاددانشگاهی متولی چند کار بزرگ در کشور شود"، که به دنبال این موضوع جهاد دانشگاهی، زمینه‌های کاری خود را اعلام کرده است و منتظر هستیم که نتیجه بررسی از طرف مجلس اعلام شود.
وی با تاکید بر لزوم ارتباط بیشتر دولت با جهاد دانشگاهی برای استفاده از توانمندی‌های جهاد اظهار کرد: این مساله را در جلسه‌ای با دکتر واعظی رییس دفتر رییس جمهور مطرح کردیم و این موضوع مورد پذیرش قرار گرفت که مستقیم از طریق وی این ارتباط برقرار شود.
رییس جهاد دانشگاهی تصریح کرد: تمایل داریم در بازسازی عراق و سوریه حضور داشته باشیم و برنامه‌ای هم وجود دارد که در سفر بعدی دکتر جهانگیری به سوریه، نماینده‌ای از جهاددانشگاهی نیز حضور داشته باشد.
وی افزود: برای حضور در آفریقا نیز برنامه‌هایی در جهاددانشگاهی وجود دارد و در سفری که دکتر ظریف به آفریقا داشتند همراه بودیم و فضای خوبی در آفریقا برای فعالیت وجود دارد.
رییس جهاد دانشگاهی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: با اصلاح روش‌های فرهنگی باید حضور قدرتمندی در دانشگاه‌ها داشته باشیم و باید بتوانیم جریان فکری در دانشگاه‌ها ایجاد کنیم.
وی با اشاره به این که حضور قوی جهاددانشگاهی به منظور جریان سازی فکری در دانشگاه ها ضروری است، افزود: همچنین شورای فرهنگی متشکل از نیروهای جوان را برای تقویت ارتباط جهاددانشگاهی با بدنه دانشجویی در جهاد راه‌اندازی کرده‌ایم تا بتوانیم نقش خوبی در توسعه فرهنگی کشور ایجاد کنیم.
دکتر طیبی در پایان بیان کرد: تخصصی شدن و کیفی شدن آموزش‌ها از برنامه های جهاددانشگاهی است ولی همه این ها مستلزم اداره کشور به صورت دانش بنیان است.

امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)
 

 

مناسبت روز
عناوین اصلی
نمايه ها
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
صفحه جهاددانشگاهی در آپارات
جهاددانشگاهی و واحدهای سازمانی آن در یک نگاه
کتاب رهنمود
کانال جهاددانشگاهی
معاونت پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی
معاونت آموزشی جهاددانشگاهی
معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی
سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری ایکنا
خبرگزاری سینا پرس