17 : 17
امروز يكشنبه 02 مهر 1396 -
اخبار : پژوهش و فناوری
استاندار اظهار کرد:
خراسان رضوی قطب کشوری سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی

علیرضا رشیدیان، عنوان کرد: نخبگان خراسان رضوی در عرصه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی افتخارات بزرگی را به ارمغان آوردند و این استان به عنوان قطب کشوری سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی شناخته شده است. امیدواریم که در سال ۲۰۱۹ که سومین دوره این کنگره بین‌المللی برگزار شود و شاهد پیشرفت‌های چشمگیری باشیم.
تاریخ : چهار شنبه 30 فروردين 1396
ساعت: 54 : 17   بازدید کنندگان : 149 نفر
  نسخه چاپی

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، استاندار در دومین کنگره بین المللی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی به همت سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی امروز 30 فروردین ماه در مشهد آغاز به کار کرد، گفت: شهر مشهد و استان امام رضا(ع) به عنوان مرکز و پایلوت سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور معرفی شده است.
علیرضا رشیدیان، عنوان کرد: نخبگان خراسان رضوی در عرصه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی افتخارات بزرگی را به ارمغان آوردند و این استان به عنوان قطب کشوری سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی شناخته شده است. امیدواریم که در سال ۲۰۱۹ که سومین دوره این کنگره بین‌المللی برگزار شود و شاهد پیشرفت‌های چشمگیری باشیم.
وی افزود: به لطف الهی و تلاش پژوهشگران حرکت‌های موثری را در عرصه علمی، پژوهشی و فناوری داشته‌ایم و شاهد رشد و توسعه علمی کشور و استان در دو حوزه کمی و کیفی بودیم.
استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: تولید ثروت به معنای افزایش سلامت جامعه بدون نگاه به محصول خارجی است و این ستاد توسط سه مجموعه دانشگاه فردوسی، دانشگاه علوم پزشکی و جهاددانشگاهی استان مدیریت می‌شود و دبیری این ستاد به دانشگاه علوم پزشکی مشهد واگذار شده است و این سازمان مسئولیت کمیته اجرایی و دانشگاه فردوسی مسئولیت کمیته علمی آن را بر عهده دارد.
رشیدیان یادآورشد: ستاد استانی سلول های بنیادی و بازساختی خراسان رضوی از طرف مراکز تاثیر گذار علمی به استان خراسان رضوی پیشنهاد شد و این استان نیز در قالب کارگروه آموزش، پژوهش و فناوری از شکل گیری این ستاد حمایت نمود تا به صورت یک فصل فراگیر تمام ظرفیت های پژوهشگران و دانشجویان و متخصصان سلول های بنیادی استان را با هدف ارتقای سلامت مردم استان به کار ببندد.
وی اظهار کرد: بی‌شک با تلاش نخبگان و دانشمندان استان و همکاری مسئولان مربوطه به سرمنزل مقصود خواهیم رسید.
رشیدیان افزود: ستاد ملی علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاون علمی فناوری در راستای سیاست های تمرکز زدایی دولت تدبیر و امید از ابتدا از پیگیری این حرکت حمایت کرد و امیدواریم این حمایت تداوم داشته باشد و قطعا با حمایت  استانی همراه خواهد بود. کیفیت و همت بالای پژوهشگران و مدیران مراکز پیشنهاد دهنده شامل دانشگاه فردوسی، دانشگاه علوم پزشکی مشهد و سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی و سایر مراکز تحقیقاتی استان از بنیان این فعالیت محسوب می شود.
وی اضافه کرد: سیاست های اجرایی علمی کشور ما در حال حاضر از علمی حمایت می‌کند که کاربردی و حل کننده معضلات مفید در جامعه باشد و در کنار آن به استقرار و خودکفایی کشور در ابعاد مختلف کمک کند و  ظرفیت اقتصادی شدن را نیز داشته باشد، همان چیزی که هسته سیاست اقتصاد مقاومتی در نظر گرفته می شود.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: تولید ثروت به معنی افزایش سلامت مردم است بدون نیاز به ظرفیت های خارجی که بزرگترین ثروت پنهان ما است. سلول های بنیادی مصداق بارز این زنجیره یعنی علم، فناوری و کاربست آن در سلامت عمومی مردم است که این حلقه های به هم پیوسته در طراحی ستاد در نظر گرفته شده است.
رشیدیان تاکید کرد: دبیری این ستاد به دانشگاه علوم پزشکی مشهد واگذار شده و مسوولیت سه کمیسیون این ستاد به دانشگاه فردوسی، دانشگاه علوم پزشکی و سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی داده می شود و در آیین تدوین شده  ساز و کار همه دانشگاه ها، بخش خصوصی در قالب شرکت های دانش بنیان و موسسات خیریه به دقت در نظر گرفته شده است.
وی بیان کرد: این حرکت علمی که اولین بار با هدایت مقام معظم رهبری در پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی توسط جهادگر فقیه دکتر کاظمی آشتیانی و همکاران وی آغاز شد و هم اکنون توسعه کمی و کیفی خوبی داشته و در مراکز علمی مختلف کشور به آن پرداخته می شود.
استاندار خراسان رضوی یادآور شد: امیدواریم طی دو سال آینده برگزاری این همایش بین المللی شاهد تاثیر گذاری بیشتری از فناوری های سلول های بنیادی و سلامت مردم استان و کشور و حتی جهان باشیم.


امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)
 

 

مناسبت روز
عناوین اصلی
نمايه ها
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
کاروان اربعین
کتاب رهنمود
کانال جهاددانشگاهی
معاونت پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی
معاونت آموزشی جهاددانشگاهی
معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی
سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری ایکنا
خبرگزاری سینا پرس