22 : 21
امروز چهار شنبه 01 فروردين 1397 -
اخبار : پژوهش و فناوری

اجرای طرح "شناسایی نقاط آسیب پذیر و ساختمان های شهری در مقابل آتش سوزی" در کردستان

سرپرست معاونت پژوهشی جهاددانشگاهی واحد کردستان از اجرای طرح شناسایی و تعیین مناطق و نقاط آسیب‌پذیر و ساختمان‌های شهری در مقابل بحران آتش سوزی با اولویت اماکن عمومی و تعیین مسیرهای بهینه با استفاده از سیستم اطلاعات جغرافیایی در حریم شهر سنندج خبر داد.
تاریخ : چهار شنبه 30 فروردين 1396
ساعت: 41 : 8   بازدید کنندگان : 341 نفر
  نسخه چاپی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد کردستان، چیا سهراب نژاد سرپرست معاونت پژوهشی این واحد اظهار کرد: این طرح با همکاری مرکز خدمات تخصصی GIS جهاددانشگاهی و به سفارش سازمان آتشنشانی استان برای شناسایی مناطق آسیب‌پذیر در مقابل بحران آتش سوزی انجام خواهد شد.
وی افزود: تجربیات به دست آمده از مطالعات قبلي نشان مي‌دهد اگر ضوابط برنامه‌ریزی و اجرایی ایستگاه های آتشنشانی از قبل تعیين نشوند، پس از وقوع بحران، عوامل غيرقابل پیش بيني دخالت كرده و به انواع مختلف بر كيفيت آن اثر مي گذارند.
سهراب نژاد بیان کرد: شهر سنندج به دلیل تمرکز جمعیتی و سرمایه های اقتصادی و اهمیت این شهر در ابعاد گوناگون از یک سو و به سبب وجود داشتن ساختمان‌ها و اماکن عمومی در معرض خطر آتش سوزی از سوی دیگر، ضرورت و اهمیت مطالعه و برنامه‌ریزی دقیقی را برای کاهش آسیب‌های انسانی، اجتماعی و اقتصادی ناشی از آن طلب می کند.
وی گفت: یکی از مسایلی که همواره مورد توجه سازمان‌های مسوول در مدیریت بحران آتش سوزی را دارد، شناسایی مناطق و نقاط در معرض خطر آتش سوزی و انتخاب مسیرهای بهینه جهت دسترسی سریع‌تر آتش‌نشانان به مناطق و جمعیت های آسیب دیده از سانحه است.
سرپرست معاونت پژوهشی جهاددانشگاهی واحد کردستان عنوان کرد: شهر سنندج از جمله شهرهایی است که با حجم بالا و تراکم زیاد جمعیت و توسعه پهنه شهری از یک سو و از سوی دیگر مجاورت با مراکز اقتصادی و تجاری و انتخاب این شهر به عنوان مرکز استان و درصد بالای حوادث، نیاز مبرمی به خدمات رسانی بهینه و مطلوب آتش نشانی و ایمنی دارد.


امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)
 

 

مناسبت روز
عناوین اصلی
نمايه ها
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
توصیه های سفر در سال 1397
صفحه جهاددانشگاهی در آپارات
جهاددانشگاهی و واحدهای سازمانی آن در یک نگاه
کتاب رهنمود
کانال جهاددانشگاهی
معاونت پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی
معاونت آموزشی جهاددانشگاهی
معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی
سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری ایکنا
خبرگزاری سینا پرس