17 : 24
امروز يكشنبه 02 مهر 1396 -
اخبار : فرهنگي

رئیس پنجمین جشنواره نقش تن‌پوش: آثار برتر پنجمین جشنواره برای تولید و ورود به بازار حمایت می‌شوند

رئیس پنجمین جشنواره نقش تن‌پوش از حمایت آثار برگزیده این دوره از جشنواره برای تولید و ورود به بازار پوشاک و مد و لباس کشور خبر داد.
تاریخ : دوشنبه 28 فروردين 1396
ساعت: 51 : 11   بازدید کنندگان : 139 نفر
  نسخه چاپی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد هنر، بهزاد رشیدی رئیس پنجمین جشنواره نقش تن‌پوش درباره روند برگزاری این دوره از جشنواره گفت: این رویداد فرهنگی و هنری حرکتی خلاقانه بود که از سال‌های گذشته در مجموعه جهاد دانشگاهی هنر شکل گرفته و با هدف ایجاد انگیزه در میان طیف گسترده ای از دانشجویان در رشته‌های گوناگون هنری برای کمک به بهبود کیفیت مد و لباس و فرهنگ پوشش کشورمان گام‌هایی را تا به امروز برداشته است.
بهزاد رشیدی با اشاره به ورود برخی طرح‌های ناهنجار و غیرمتعارف با فرهنگ ایرانی از دیگر کشورها در حوزه مد و لباس، اظهار داشت: بی تردید یکی از دستاوردهای این جشنواره، جلب توجه مسئولان به توانایی و قابلیت دانشجویان عرصه هنر برای مقابله با تهاجم فرهنگی بوده و اینکه قشر دانشجو و هنرمندان جوان می توانند با استفاده هنرهای مختلفی همچون انواع رودوزی ها، چاپ سیلک، چاپ روی پارچه، نقاشی، باتیک و... به شکل مناسبی، مفاهیم مرتبط با فرهنگ اسلامی و ایرانی را منتقل نمایند و طرح ها و نماد ها و نقوش ایرانی و اسلامی را جایگزین طرح‌های ناهنجار و غیرمتعارف موجود بر روی تی شرت ها موجود در بازار نمایند.
رئیس پنجمین جشنواره نقش تن‌پوش ادامه داد: در این جشنواره پوشش تی شرت در نظر گرفته شده است که هم کاربردی بوده و عمومیت دارد و هم حداقل در یک نیمه سال پوشش غالب جوانان در جامعه می باشد.
وی با اشاره به رشد کمی و کیفی آثار رسیده به این دوره از جشنواره، از حمایت آثار برگزیده این دوره از جشنواره برای ورود به بازار مد ولباس کشور خبر داد و گفت: امیدواریم با همراهی مؤثر تولیدکنندگان پوشاک با این دوره از جشنواره و نظر به قول مساعد دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، بتوانیم آثار منتخب این دوره از جشنواره را برای تولید و ورود به بازار پوشاک داخلی حمایت کنیم.
رشیدی در ادامه به تشکیل شبکه‌ای از رابطان پنجمین جشنواره نقش تن‌پوش در دانشگاه‌های منتخب کشور اشاره و ادامه داد: وجود این شبکه ارتباطی و انتشار پیام و فراخوان این دوره از جشنواره در سطح کشور موجب شد تا پیش از برگزاری این رویداد، چند کارگاه طراحی و تولید آثار هنری بر روی تی‌شرت در شهرهایی همچون تبریز، سنندج و تهران برگزار شود.
وی گفت: در این دوره رقابت بین حدود 500 اثر و هنرمندان و دانشجویانی از سراسر کشور است و در نیمه دوم اردیبهشت ماه مراسم تقدیر از برگزیدگان برگزار می شود.
رئیس جشنواره نقش تن‌پوش افزود: یکی از ویژگی های این دوره از جشنواره هدف دار شدن جشنواره است و سعی شده آثار هنری در موضوعات و محورهایی همچون ارزش‌های انسانی، کمک به هم‌نوع، موضوعات آیینی، انقلاب اسلامی، ایثار و شهادت و زنگی شهری جهت دهی شوند.
رئیس جهاددانشگاهی دانشگاه هنر همچنین با اشاره به ضرورت نمایش این آثار برای مخاطبان در سطح جامعه، افزود: امسال سعی خواهد شد آثار منتخب و برگزیده این دوره و حتی آثار برگزیده دوره های قبلی جشنواره نقش تن پوش در قالب نمایشگاه هایی، به نمایش عمومی در ‌آیند.
رشیدی در خاتمه گفت: امید است جشنواره نقش تن‌پوش بتواند گام‌های مؤثری در زمینه الگوسازی و ترویج استفاده از نقوش برآمده از فرهنگ اسلامی و ایرانی در عرصه مد و لباس کشورمان برداشته و نگاه دو سویه هنری و شناسایی ذائقه جامعه بتواند ما را در ورود طرح‌های منتخب جشنواره به بازار یاری رساند.
گفتنی است، پنجمین جشنواره نقش تن پوش با همکاری کارگروه ساماندهی مدو لباس ایرانی و اسلامی وزارت ارشاد، انجمن موسسات مد و لباس کشور، ستاد توسعه فناوری نرم و هویت ساز ریاست جمهوری و وزارت علوم فناوری و تحقیقات، به دبیری الهام زایجانی، اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می‌شود.
 
امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)
 

 

مناسبت روز
عناوین اصلی
نمايه ها
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
کاروان اربعین
کتاب رهنمود
کانال جهاددانشگاهی
معاونت پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی
معاونت آموزشی جهاددانشگاهی
معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی
سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری ایکنا
خبرگزاری سینا پرس