22 : 17
امروز چهار شنبه 01 فروردين 1397 -
اخبار : عمومی

نشست مشترک مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان غربی و معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان برگزار شد

نشست مشترک بین مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان غربی و معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان در اتاق جلسات این معاونت برگزار شد.
تاریخ : شنبه 28 اسفند 1395
ساعت: 21 : 11   بازدید کنندگان : 278 نفر
  نسخه چاپی

به گزارش روابط عمومی واحد ؛آذربایجان غربی، در حاشیه این نشست که 24 اسفند ماه صورت گرفت، جلیل جباری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی از دفتر خبرگزاری ایسنا نیز بازدید کرد و در جمع خبرنگاران گفت: مطالبات عمومی مردم از رسانه ها یک اصل مهم است و بدون شک اطلاع رسانی شفاف و دقیق به عملکرد دستگاه ها در ارائه خدمات کمک به سزایی می کند و خبرگزاری های این نهاد (ایسنا و ایکنا) به خوبی در این راستا عمل کرده اند.
وی اظهار کرد: هرچند آذربایجان غربی به عنوان استان های مطرح و سطح اولی در حوزه گردشگری معرفی نشده است ولی با این وجود مورد توجه مسافران خاصی بوده است و خوشبختانه اداره کل استان نیز برای معرفی و جذب گذشگر موفق عمل کرده است.
وی در ادامه به برخی مشکلات و موانع استان برای جذب گردشگر اشاره کرد و افزود: متاسفانه سال های گذشته شایعاتی در رابطه با ناامن بودن منطقه وجود داشت اما با اطلاع رسانی صریح و برنامه ریزی دقیق، طی چند سال اخیر شاهد حضور حداکثری مسافران و گردشگران در استان بوده ایم.
جباری با بیان اینکه آذربایجان غربی جز 10 استان برتر درجاذبه های طبیعی و گردشگری  است گفت: این استان با بیش از 1525 اثر ثبتی در حوزه آثار تاریخی، رتبه هفتم را به خود اختصاص داده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: طی سال های 94 و 95 در حوزه عملکرد ثبت آثار موفق جزو 4 استان برتر معرفی شده ایم.
وی در تشریح اهم برنامه های عید نوروز به آماده سازی محوطه های تاریخی و موزه ها،نصب تابلوها، استقرار راهنمایان گردشگری اشاره کرد و گفت: با اقدامات انجام شده توسط ستاد نوروزی شاهد ارائه خدمات مطلوب به مسافران نوروزی 
وی افزود: نزدیک به 100 واحد اقامتی برای مسافران در نظر گرفته شده و همچنین با آماده سازی مدارس برای فرهنگیان مشکلی از جهت اسکان نخواهیم نداشت.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گرشگری آذربایجان غربی در ادامه برنامه های در نظر گرفته برای سال 96 اشاره کرد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. 
در ادامه امین رستم زاده معاون فرهنگی واحد به بیان رویکردهای این معاونت پرداخت و گفت: در استراتژی توسعه این رسانه ها تکنیک های مدنظر بر اساس ظرفیت های استان اساس گذاری می شود.
وی ادامه داد: دو خبرگزاری ایسنا و ایکنای این نهاد با رویکرد نگاه علمی به بحث گردشگری تاریخی و مذهبی، با تولید محتوا از دیدگاه دانشگاهیان در استان سعی در تحقق یکی از مولفه های استان بر اساس مزیت نسبی منطقه که همان گردشگری است اقدام کرده اند.
رستم زاده گفت:سایر مراکز معاونت فرهنگی از جمله مرکز گردشگری این معاونت و یا سایر مراکز معاونت بصورت علمی و هدفمند برای تحقق اهداف فوق به شکلی حرفه ای اقدام به طرح ریزی رویدادهای فرهنگی می نمایند.

امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)
 

 

مناسبت روز
عناوین اصلی
نمايه ها
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
توصیه های سفر در سال 1397
صفحه جهاددانشگاهی در آپارات
جهاددانشگاهی و واحدهای سازمانی آن در یک نگاه
کتاب رهنمود
کانال جهاددانشگاهی
معاونت پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی
معاونت آموزشی جهاددانشگاهی
معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی
سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری ایکنا
خبرگزاری سینا پرس