"تقریب ادیان ابراهیمی از منظر تشیع" منتشر شد

۰۳ خرداد ۱۳۹۷ | ۰۰:۰۰ کد : ۹۴۷ فرهنگی
کتاب "تقریب ادیان ابراهیمی از منظر تشیع" تالیف حامد پوررستمی و فاطمه سادات موسوی رنانی توسط انتشارات جهاددانشگاهی قم منتشر شد.
"تقریب ادیان ابراهیمی از منظر تشیع" منتشر شد
به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان قم فاطمه سادات موسوی در خصوص این کتاب عنوان کرد: "تقریب ادیان ابراهیمی از منظر تشیع"، وحدت بین ادیان، ضرورت و چگونگی انجام آن را از منظر روایات شیعه مورد بررسی قرار داده است.
 
وی با تصریح بر اینکه دین سبب رشد و تعالی انسان می شود، ادامه داد: در دنیای امروز همه دین ستیزان در برابر دین متحد شده اند تا بهتر بتوانند بر انسان ها حکومت کنند و آنها را به استثمار بکشانند.
 
نویسنده کتاب "تقریب ادیان ابراهیمی از منظر تشیع" با بیان اینکه با وحدت بین ادیان توحیدی می توان ریشه کفر را از بین برد، در خصوص چگونگی دستیابی به این وحدت گفت: با رجوع به آیات و روایات شیعه در خصوص اینکه "انّ‌الدّین عنداللَّه الاسلام" متوجه میشویم معنی اسلام فراتر از آن معنی اصطلاحی است که ما تصور می کنیم؛ در کتاب های مختلف تفسیر منظور از مسلم، تسلیم امر خداوند بودن ذکر شده است؛ پس اسلام، ادیان مختلف بر حقی که تسلیم اوامر الهی را پذیرفته اند را شامل می شود.
 
موسوی با بیان اینکه این کتاب در 4 بخش مبانی اخلاقی، حقوقی، فطری و فقهی تدوین شده است، گفت: مبنای اخلاقی مهم‌ترین مبنا است؛ می توانم به جرات به عنوان محقق و نویسنده کتاب بگویم مذهب تشیع پیش از آن که یک مذهب فقهی باشد، مذهب اخلاقی است؛ مذهبی که مبانی آن انسان دوستانه است و در هرجای جهان ارائه شود آن را می پذیرند.
 
وی در پایان گفت: مهمترین کارکرد این کتاب اتحاد خداپرستان برای از بین بردن ریشه های کفر و تقویت خودشان است.
 
 گفتنی است، این کتاب توسط فاطمه سادات موسوی رنانی و حامد پوررستمی تالیف و توسط انتشارات جهاددانشگاهی در 204 صفحه و شمارگان 500 جلد منتشر شده است.
 

نظر شما :