استاندار کردستان در نشست با دکتر طیبی تاکید کرد:

استفاده از دانش فنی جهاددانشگاهی برای توسعه‌ی استان کردستان

۳۰ تیر ۱۳۹۸ | ۰۸:۳۴ کد : ۹۷۵۲ عمومی تاپ خبر
بهمن مرادنیا در نشست مشترک با رییس جهاددانشگاهی گفت: جهاددانشگاهی در کشور دارای علم و فناوری‌های نوین است که باید جهت توسعه‌ی استان از آن به صورت مطلوب بهره گرفته شود.
استفاده از دانش فنی جهاددانشگاهی برای توسعه‌ی استان کردستان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی کردستان، بهمن مرادنیا استاندار کردستان، 29 تیرماه در نشست مشترک با دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی ضمن اشاره به این‌که فعالیت‌های جهاددانشگاهی در راستای توسعه‌ی کشور، مهم بوده است، اظهار کرد: امروزه جهاددانشگاهی در مسیر توسعه‌ی کشور نقشی اساسی ایفا کرده و به‌گونه‌ای می‌باشد که این نهاد در مسیر پیشرفته‌ی فناوری‌های نوین قرار گرفته است.
وی به رونق کشاورزی در کردستان اشاره و عنوان کرد: در استان کردستان فضای سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی و توسعه باغات باز است و بر همین اساس جهاددانشگاهی استان کردستان با توجه به ظرفیت علمی‌ای که دارد می‌تواند در این زمینه کمک کند.
در ادامه‌ی این نشست که با حضور چیا سهراب‌نژاد رییس جهاددانشگاهی کردستان برگزار شد، مرادنیا با بیان این‌که جهاددانشگاهی در استان شناخته شده است، گفت: استانداری کردستان این آمادگی را دارد که همکاری‌های خوبی را با جهاددانشگاهی استان داشته باشد.
استاندار کردستان نیروهای علمی و جوان جهاددانشگاهی کردستان را یک سرمایه دانست و گفت: استفاده از منابع مفید انسانی، لازمه‌ی توسعه است که خوشبختانه این نهاد علمی به خوبی توانسته است از آن بهره بگیرد.
وی در پایان به پتانسیل‌های استان در حوزه‌های دام‌پروری و استخراج 30 درصد طلای کشور، اشاره کرد و یادآور شد: جهاددانشگاهی در سراسر کشور دارای علم و فناوری‌های نوین است که باید جهت توسعه استان از آن به صورت مطلوب بهره گرفته شود و بر همین اساس از جهاددانشگاهی استان نیز می‌خواهیم تا در راستای توسعه‌ی بیشتر کردستان، توان علمی و فنی خود را در اختیار استان قرار بدهد.


( ۱ )

نظر شما :