از سوی جهاددانشگاهی البرز؛

کتاب "بازی‌پردازی (گیمیفیکیشن): مفاهیم و کاربردها" منتشر شد

۲۳ خرداد ۱۳۹۷ | ۰۹:۳۸ کد : ۶۸۵ عمومی
کتاب «بازی‌پردازی (گیمیفیکیشن): مفاهیم و کاربردها» از سوی مرکز انتشارات جهاددانشگاهی واحد استان البرز روانه بازار نشر شد.
کتاب "بازی‌پردازی (گیمیفیکیشن): مفاهیم و کاربردها" منتشر شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان البرز، کتاب «بازی‌پردازی (گیمیفیکیشن): مفاهیم و کاربردها» تالیف دکتر سید محمدباقر جعفری، عضو هیات علمی دانشگاه تهران و زهرا عبدالله‌زاده کارشناس‌ارشد مدیریت فناوری اطلاعات دانشگاه تهران منتشر شد.
در پیشگفتار این کتاب آمده است: با رشد سریع فناوری اطلاعات و ارتباطات و ارایه وسایل و تجهیزات ارتباطی مدرن، میزان استفاده از این وسایل در حوزه‌های مختلف افزایش یافته است به طوری که بسیاری از سازمان‌های دولتی و خصوصی فعال در زمینه‌های مختلف به الکترونیکی نمودن ارایه محصولات و خدمات خود مبادرت ورزیده‌اند. در این میان مانعی که همیشه بر سر راه آن ها وجود داشته، ایجاد انگیزه و ترغیب کاربران جهت پذیرش خدمات الکترونیکی و استفاده از این خدمات و محصولات توسط آن ها بوده است.
گفتنی است: بازی پردازی که استفاده از تکنیک‌های بازی در بسترهای غیر بازی است با به کارگیری مکانیک‌های بازی‌وار از جمله دادن پاداش و ایجاد حس رقابت باعث ایجاد انگیزه و درگیری مشتاقانه با حوزه الکترونیکی مورد نظر شده و تا حد زیادی کارایی اپلیکیشن‌ها و وب سایت‌های مربوط به حوزه‌های آموزش، بازاریابی، مدیریت منابع انسانی و ... را بهبود بخشیده است.
کتاب حاضر در هفت فصل با عناوین «بازی‌پردازی چیست؟»، «کاربرد بازی‌پردازی در آموزش الکترونیکی»، «کاربرد بازی‌پردازی در بازاریابی الکترونیکی»، «کاربرد بازی‌پردازی در سلامت الکترونیکی»، «کاربرد بازی‌پردازی در مدیریت منابع انسانی»، «کاربرد بازی‌پردازی در بانکداری الکترونیکی»، «کاربرد بازی‌پردازی در حکمرانی الکترونیکی» تدوین شده است.
کتاب «بازی‌پردازی (گیمیفیکیشن): مفاهیم و کاربردها» در 224 صفحه از سوی مرکز انتشارات جهاد دانشگاهی واحد استان البرز به چاپ رسیده است و علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می توانند با شماره تلفن 02177503824 و 02634505151 تماس حاصل کنند.
 


( ۲ )

نظر شما :