کارگاه «پیشگیری از مواد مخدر و نا امن سازی محیط» در اردبیل برگزار شد

۲۱ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۰:۴۶ کد : ۵۹۶۱ آموزشی
کارگاه «پیشگیری از مواد مخدر و نا امن سازی محیط با استفاده از ظرفیت بسیج» دوشنبه ۲۰ اسفند در مرکز آموزش تخصصی کوتاه مدت شماره ۲ جهاددانشگاهی استان اردبیل برگزار شد.
کارگاه «پیشگیری از مواد مخدر و نا امن سازی محیط» در اردبیل برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، در ابتدای این کارگاه رییس جهاددانشگاهی استان اردبیل، ارایه آموزش‌های لازم در مورد عواقب سوء مصرف مواد مخدر به جامعه را ضروری خواند و افزود: این آموزش‌های می‌تواند از طریق کارگاه‌های آموزشی و رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما به مردم ارائه شود تا سطح آگاهی‌ها در این زمینه بالا برود.

دکتر مهران اوچی اردبیلی از ادامه برگزاری چنین کارگاه‌های آموزشی برای کارکنان جهاددانشگاهی و دستگاه‌های اجرایی متقاضی استان خبر داد و خاطرنشان کرد: آموزش نقش بسیار مهمی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به ویژه سوء مصرف مواد مخدر دارد به همین خاطر آموزش‌ها باید مستمر و ادامه دار باشد تا بتواند نقش خود را در کاهش این آسیب‌ها ایفا کند.

در ادامه کارگاه آموزشی «پیشگیری از مواد مخدر و نا امن سازی محیط با استفاده از ظرفیت بسیج»، دادستان عمومی و انقلاب استان اردبیل با بیان اینکه علل اعتیاد به مواد مخدر در شهرستان‌های استان شناسایی شده است، تصریح کرد: مشکلات روحی و روانی، افسردگی، بیکاری، محیط زندگی، علل فردی و خانوادگی و اجتماعی  و... را می‌توان از مهمترین علل گرایش به مواد مخدر عنوان کرد.

ناصر عتباتی به اهمیت پتانسیل بسیج در پیشگیری از مواد مخدر و نا امن‌سازی محیط برای سودجویان از توسعه مصرف مواد مخدر در جامعه اشاره و اضافه کرد: آموزش خانواده‌ها برای آگاهی از این بلای خانمان‌سوز و پیشگیری فرزندان از گرایش به مواد مخدر ضرورت دارد.

در این کارگاه حاضران با راه‌های پی بردن به اعتیاد یک نفر و کمک برای دوری از مصرف مواد مخدر آشنا شدند و در ادامه که با پرسش و پاسخ همراه بود علل گرایش به مواد مخدر را کمبود و زیاده‌روی در محبت، اعتیاد والدین، فقر اقتصادی، عدم آگاهی و بیسوادی والدین عنوان کردند.

 


( ۱ )

نظر شما :