رییس پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی:

۱۰ تا ۱۵ درصد جمعیت به سن ازدواج رسیده درگیر ناباروری هستند

۱۵ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۰:۴۵ کد : ۵۸۲۴ پژوهشی تاپ خبر
دکتر شاهوردی گفت: بر اساس گزارشات جهانی و مطالعات انجام شده در داخل کشور بین ۱۰ تا ۱۵ درصد جمعیتی که به سن ازدواج می‌رسند گروه نابارور هستند که مشکلات و مسائل زیادی دارند و هزینه‌های زیادی به خود و جامعه تحمیل می‌کنند.
۱۰ تا ۱۵ درصد جمعیت به سن ازدواج رسیده درگیر ناباروری هستند

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی به نقل از ایسنا، دکتر عبدالحسین شاهوردی ، با بیان اینکه اگر ما در این عرصه ورود پیدا نمی‌کردیم این افراد برای درمان به خارج از کشور مراجعه می‌کردند، اظهار کرد: امروز ما می‌بینیم بیش از ۷۰ مرکز درمان ناباروری در کشور فعالیت دارند و در هر استان یک یا دو مرکز خوب داریم.

دکترشاهوردی تصریح کرد: امروز نه تنها بیماران ما برای درمان به خارج از کشور نمی‌روند بلکه به خاطر موفقیت‌های خوب و شرایط استانداردی که در درمان به کار گرفته می‌شود، میزبان تعداد قابل توجهی بیماران خارجی به کشور هستیم.

وی با بیان اینکه پژوهشکده رویان سالانه بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ زوج نابارور را میزبان است، افزود: در بحث سلول‌های بنیادی اولین رده که در رویان ثبت و مقاله آن به چاپ رسید نام کشور ما در بین ۱۰ کشور صاحب دانش در انجمن بین‌المللی دیده شد و این نشان داد ایران در این زمینه جایگاه خوبی دارد و توانسته به این دانش دسترسی یابد.

دکترشاهوردی گفت: در رصد مجلات مختلف علمی کشور در منطقه با تلاش دانشمندان جایگاه خود را حفظ کرده و امیدواریم با تلاش جوانانمان این مهم استمرار یابد.

رئیس پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی گفت: در پژوهشگاه رویان ۶۰۰۰ سیکل ناباروری داریم که شاید حاصل رفت و آمد حدود ۲۰ هزار فرد است که برای درمان مراجعه می‌کنند.

دکترشاهوردی ادامه داد: میزان موفقیت در پژوهشکده رویان با بهترین مراکز صاحب این دانش رقابت می‌کند؛ بین ۳۵ تا ۴۰ درصد موفقیت را در زمینه‌های مختلف داشته‌ایم و این امر سبب ایجاد اعتماد مردم شده است.

وی در مورد شبیه‌سازی حیوانات اهلی نیز عنوان کرد: شبیه‌سازی حیوانات اهلی از تکنولوژی‌هایی است که پتانسیل ژنتیکی خوبی دارند و این تکنولوژی می‌تواند به صنعت دامپروری و دامداری کشور کمک کند.

رییس پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی بیان کرد: در صنعت دامپروری و دامداری ورود پیدا کرده‌ایم و کارهای خوبی انجام شده و می‌تواند خیلی به صنعت دامپروری کشور کمک کند.


( ۱ )

نظر شما :