ذخیره ۴۰۰ نمونه خون بند ناف در خراسان جنوبی

۱۵ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۸ کد : ۵۱۶۵ پژوهشی
مسوول بانک خون بند ناف جهاددانشگاهی خراسان جنوبی از ذخیره ۴۰۰ نمونه در این استان خبر داد.
ذخیره ۴۰۰ نمونه خون بند ناف در خراسان جنوبی

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، ملیحه بهنامیان مسوول بانک خون بند ناف جهاددانشگاهی خراسان جنوبی  ضمن اعلام  خبر ذخیره 400 نمونه در بانک خون بندناف  در این واحد اظهار کرد: بانک خون بند ناف در واقع از زمان تاسیس، فعالیت خود را در راستای اطلاع رسانی به خانواده هایی که در آستانه تولد فرزند بوده و نیاز به ذخیره سازی سلول های بنیادی دارند، آغاز کرده است.

وی افزود: خون بند ناف منبعی از سلول‌های بنیادی خون‌ساز است و می‌تواند در روند درمان بیماری‌های بدخیم مورد استفاده قرار گیرد که بسیار مهم و ضروری است تا همه اقشار جامعه و خانواده‌ها از علت ذخیره‌سازی و موارد استفاده خون بند ناف اطلاع و آگاهی داشته باشند.

 مسوول بانک خون بند ناف جهاددانشگاهی خراسان جنوبی بیان کرد: سلول‌های بنیادی همانند خون در تمامی جراحی‌ها و درمان بیماری‌های خونی از اهمیت بسزایی برخوردار هستند.

بهنامیان تصریح کرد: خون بند ناف مملو از سلول های بنیادی خون‌ساز است که در بیماری هایی که منشا خونی دارند همچون تالاسمی، بیماری نقص سیستم ایمنی، بیماری های ارثی  به دلیل اهمیت سلول های بنیادی کاربرد فراوانی دارد که نگهداری و ذخیره آن ، پس اندازی برای سلامت فرزندانمان و نسل های آینده است.

وی با اشاره به اینکه هزینه ذخیره سازی هر نمونه 3 میلیون و 200 هزار تومان است که به صورت نقد و اقساط قابل پرداخت است و در صورت درخواست والدین نوزاد وام اعطا می شود، یادآور شد: والدین برای ثبت نام باید از هفته 36 بارداری به نمایندگی بانک خون بند ناف استان مراجعه کنند و همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09153613072 تماس بگیرند.


نظر شما :