به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی؛

ارایه دستاوردهای واحدهای سازمانی جهاددانشگاهی در نمایشگاه‌های استانی

۱۵ بهمن ۱۳۹۷ | ۰۸:۴۴ کد : ۵۱۵۴ فرهنگی تاپ خبر
ارایه دستاوردهای واحدهای سازمانی جهاددانشگاهی در نمایشگاه‌های استانی به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی در جریان است.
ارایه دستاوردهای واحدهای سازمانی جهاددانشگاهی در نمایشگاه‌های استانی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی،ارایه دستاوردهای واحدهای سازمانی جهاددانشگاهی در نمایشگاه های استانی به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی در جریان است.

 

جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان، نمایشگاه دستاوردهای دستگاههای اجرایی استان سیستان و بلوچستان در چهل سالگی انقلاب اسلامی ۱۱ بهمن ماه با حضور آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان، استاندار، امام جمعه اهل سنت زاهدان، نماینده مردم و مدیران دستگاههای اجرایی و مردم در محل دایمی نمایشگاههای بین المللی زاهدان افتتاح شد. در این نمایشگاه که امسال به صورت نرم افزاری و مقایسه آماری به فعالیتهای قبل و بعد از انقلاب اسلامی پرداخته است جهاددانشگاهی نیز در قالب چهل سال جهاد دستاوردهای خود را در معرض دید عموم قرار داد. رییس جهاددانشگاهی استان در حاشیه این نمایشگاه اظهار داشت: خود جهاددانشگاهی یک دستاورد انقلابی 40 ساله است چونکه خود مولود و محصول انقلاب اسلامی به فرمان حضرت امام خمینی است.

دکتر تاجری ادامه داد: جهاددانشگاهی در این نمایشگاه با دو غرفه به همت روابط عمومی این نهاد حضور دارد و دستاوردهای شاخص خود را در حوزه های گوناگون به معرض نمایش گذاشته است. وی گفت: در حوزه فرهنگ، تاسیس و راه اندازی خبرگزاریهای ایسنا و ایکنا و ایسپا و ایستا و ...، اجرای صدها طرح شاخص فرهنگی برای هزاران دانشجوی دانشگاههای استان، برگزاری چندین جشنواری ملی برای دانشجویان سراسر کشور در سیستان و بلوچستان، چاپ و انتشار دهها کتاب درسی و ایجاد سه دفتر تسهیلگری و توسعه محلی سکونتگاههای غیر رسمی در چابهار و ... پرداخته شده است. رییس جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان افزود: در حوزه آموزش هم به ایجاد مراکز متعدد آموزشی در شهرستانهای استان، آموزش هزاران  نفر از اقشار و طبقات جامعه در دوره های اشتغالزای دانش محور و مهارت گستر کوتاه مدت و بلند مدت علمی کاربردی، برگزاری ششمین آزمون استخدامی دستگاههای اجرایی و ... پرداخته شده است. تاجری یادآور صد: در حوزه پژوهش و فناوری به طرح ملی پرورش ماهی در قفس در سواحل مکران، اجرای صدها طرح تحقیقاتی ویژه دستگاههای اجرایی، ایجاد مراکز خدمات تخصصی دندان پزشکی، آب و خاک و فناوری اطلاعات، راه اندازی دفاتر بانک خون بند ناف سلولهای بنیادی در استان، تاسیس بزرگترین کلینیک ویژه تخصصی دندان پزشکی استان و اخذ مجوز راه اندازی مرکز درمان ناباروری، ایستگاه تحقیقاتی شتر و دهکده گیاهان دارویی و ... اشاره شده است. وی اظهار کرد: در حوزه تجاری سازی علم و اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی به راه اندازی دفتر ستفا، مراکز نوآوری و شکوفایی فناوریهای نوین و تدوین طرحهای تیپ خود اشتغالی و ... پرداخته شده است. گفتنی است که نمایشگاه مزبور به مدت یک هفته در محل دایمی نمایشگاههای زاهدان برای بازدید علاقمندان و عموم مردم دایر خواهد بود.

 

جهاددانشگاهی خراسان جنوبی

 به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، نمایشگاه دستاوردهای انقلاب  در بیرجند افتتاح شد.

سردار مجید شجاع، در حاشیه بازدید از غرفه جهاددانشگاهی در نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی با تبریک دهه فجر، اظهار کرد: جهاددانشگاهی خراسان جنوبی در بخش گیاهان دارویی فعالیت‌های گسترده و قابل تقدیری انجام داده است.

 وی افزود: گیاهان دارویی ارزش افزوده قابل توجهی در تحقق اقتصاد مقاومتی و صادرات غیرنفتی ایجاد می‌کنند.

 فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با اشاره به اقدامات خوب جهاددانشگاهی در تمام حوزه‌ها، تصریح کرد: باید در خصوص خدمات این نهاد انقلابی، اطلاع رسانی بهتری صورت گیرد تا مردم بتوانند از محصولات و خدمات آن بیشترین بهره را ببرند.

 شجاع بیان کرد: لازم است در راستای تجاری سازی محصولات تولیدی جهاددانشگاهی فعالیت‌هایی صورت گیرد.

 وی اظهار کرد: فعالیت‌های جهاددانشگاهی نیازمند حمایت و تبلیغ گسترده است.

 فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با تشکر از تلاش‌های مضاعف جهاددانشگاهی و اقدامات شایسته این نهاد انقلابی، یادآور شد: فعالیت و تلاش‌های جهاددانشگاهی نیازمند حمایت است تا زودتر به مرحله بهره برداری و انتفاع مردم برسد.

جهاددانشگاهی با ارایه دستاوردها و توانمندی‌های خود در نمایشگاه بین المللی واقع در سالن A غرفه 21، صبح‌ها از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۱:۳۰ وبعدازظهرها از ساعت ۱۷ تا ۲۱ پذیرای علاقه‌مندان است.

 

جهاددانشگاهی اردبیل

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، جهاددانشگاهی این واحد در نمایشگاه دستاوردهای 40 ساله‌ انقلاب اسلامی که همزمان با آغاز دهه مبارک فجر در مصلی اردبیل برپا شده است، حضور دارد.

مدیر روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل با اعلام این خبر افزود: در غرفه واحد اردبیل، آخرین دستاوردها و توانمندی‌های این نهاد انقلابی و فعالیت‌ های آن از سال تأسیس در سال 1380 تاکنون به معرض دید عموم گذاشته است.

سیده صغری جوادی با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی، یکی از رویش‌های اصلی خود انقلاب است، بیان کرد: برای معرفی برکات انقلاب اسلامی در کشور باید در ایام الله دهه فجر تمام فعالیت‌های انجام گرفته در کشور به مردم ارائه و اطلاع رسانی شود تا آنها به عنوان صاحبان اصلی انقلاب در جریان آن قرار گیرند.

وی اظهار کرد: در غرفه جهاددانشگاهی اردبیل، مراکز درمان ناباروری قفقاز، رشد فناوری فرآوردههای گیاهان دارویی، انتشارات، افکارسنجی، علمی کاربردی و آموزش تخصصی کوتاه مدت، دفتر نمایندگی بانک سلول‌های بنیادی خون بند ناف، خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا معرفی و عملکرد آن ارائه شده است.

مدیر روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل از ارائه خدمات مشاوره‌ای از جمله مشاوره مامایی، ذخیره‌سازی سلول‌های بنیادی خون بند ناف، چاپ و نشر کتاب، راهنمایی برای تحصیل درمرکز علمی کاربردی و شرکت در دوره های تخصصی به علاقه‌مندان ارائه می شود.

جوادی یادآور شد: این نمایشگاه با 75 غرفه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در مصلی اردبیل دایر شده و از 12 لغایت 22 بهمن ماه در دو شیفت صبح و عصر  برای بازدید عموم آزاد است.

 

پارک علم و فناوری کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری کرمانشاه، باحضور بیش از 30شرکت فناور پارک علم و فناوری کرمانشاه، نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی ایران در استان افتتاح شد

آئین افتتاح نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی ایران در استان کرمانشاه با حضور مهندس بازوند استاندار کرمانشاه و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی در محل نمایشگاههای بین المللی کرمانشاه برگزار شد.

هوشنگ بازوند در مراسم افتتاح نمایشگاه دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی کرمانشاه که 13 بهمن در محل دائمی نمایشگاه‌های کرمانشاه برگزار شد، با گرامیداشت یاد شهدای انقلاب و دفاع مقدس، اظهار کرد: این خون شهدا بود که راه را برای استقلال امروز ما هموار کرد و اگر اکنون با افتخار به گذشته نگاه می‌کنیم، همه این دستاوردها را مرهون خون شهدا هستیم.

وی با بیان اینکه در این 40 ساله اقدامات ارزشمندی در زمینه‌های مختلف علمی، زیرساختی، اقتصادی، علوم هسته‌ای، اجتماعی و ... در کشور انجام شده، یادآوری کرد: متاسفانه یا ما نمی‌توانیم این دستاوردها را به خوبی منعکس کنیم و یا توپخانه سیاه‌نمایی دشمن که تلاش دارد انقلاب ما را ناکارآمد جلوه دهد، قوی کار می‌کند.

استاندار کرمانشاه با اشاره به برخی شاخص‌های توسعه‌ کشور در این 40 سال، ادامه داد: در این مدت جمعیت ایران از 36.5 میلیون نفر سال 57 به 82 میلیون نفر رسیده که حدود 2.5 برابر رشد داشته، اما در برابر این رشد 2.5 برابری جمعیت در بسیاری از شاخص‌ها تا چندین برابر رشد داشته ایم.

وی خاطرنشان کرد: برای مثال میزان تولید برق کشور از هفت هزار مگاوات سال 57 اکنون به 80 هزار مگاوات رسیده و حدود 12 برابر شده است، به علاوه سالانه حدود سه میلیارد دلار نیز صادرات برق به خارج از کشور داریم.

به گفته بازوند، امروز به چنان پیشرفتی در صنعت برق رسیده ایم که فقط از انرژی هسته‌ای هزار مگاوات و از انرژی‌های خورشیدی بیش از 670 مگاوات برق تولید می‌کنیم.

استاندار کرمانشاه اضافه کرد: در سال 57 از نظر تولید برق جایگاه 38 را بین 190 کشور دنیا داشتیم و اکنون به جایگاه 14 رسیده ایم.

وی این شاخص‌ها را تنها نمونه‌ای از رشد و خودکفایی ایران طی این 40 سال دانست و اظهار کرد: امروز ملت و مسئولان ایران اسلامی در سایه انقلاب به خودباوری و خودکفایی رسیده اند.

گفتنی است، پارک علم و فناوری استان کرمانشاه در این نمایشگاه با ارائه‌ی بیش از 30دستاورد فناورانه از امروز 13 تا 18بهمن ماه  در دو نوبت صبح و عصرآماده بازدید علاقمندان است.

 

جهاددانشگاهی زنجان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان زنجان، همزمان با برپایی نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی در استان، جهاددانشگاهی واحد استان زنجان توانمندی‌های چهل ساله خود در بخش‌های پژوهش، فرهنگ، آموزش و اشتغال را به نمایش گذاشت.

 نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی در بخش‌های مختلف از جمله اقتصادی، صنعتی و فرهنگی، از روز جمعه 12 تا سه‌شنبه 16 بهمن‌ماه به مدت 5 روز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی کاسپین زنجان دایر خواهد بود.

 

جهاددانشگاهی استان قم

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان قم نمایشگاه شکوه چهل ساله در قم از یکشنبه 14 بهمن ماه در محل مصلی قدس شهر قم آغاز شده و تا روز پنجشنبه 18 بهمن ماه ادامه دارد.
نمایشگاه شکوه چهل ساله انقلاب اسلامی برای بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران هدر استان قم برپا شده است و 70 سازمان و نهاد در این نمایشگاه دستاورد های چهل ساله خود را در معرض بازدید مردم قرارداده اند. در این میان جهاد دانشگاهی تنها نهادی است که با دو غرفه پزشکی و دانشگاهی دستآورد های خود را به نمایش می گذارد. 
جهاد دانشگاهی استان قم در غرفه پزشکی (شماره 59)، موفقیت ها، افتخارات و خدمات  مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری این واحد رویا و در غرفه دانشگاهی (شماره 18) دستآورد های آموزشی، فرهنگی و پژوهشی جهاد دانشگاهی استان قم و جهاد دانشگاهی کل کشور را به مردم استان معرفی می‌کند.
نمایشگاه شکوه چهل ساله در استان قم در دو نوبت صبح و عصر از ساعت 9 تا 13 و 16 تا 21 پذیرای بازدید کنندگان است.
گفتنی است دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با حضور در نمایشگاه شکوه چهل ساله انقلاب اسلامی در استان قم از غرفه جهاد دانشگاهی دیدن کرد.
ستاری در این بازدید ضمن آشنایی با فعالیت های علمی پژوهشی جهاد دانشگاهی استان قم موفقیت های این نهاد انقلابی را در استان قم تحسین کرد و برای جهادگران دانشگاهی استان قم آرزوی کامیابی نمود.
 

 جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان، در غرفه واحد صنعتی اصفهان و موسسه آموزش عالی جهاددانشگاهی، توانمدی ها، فعالیت ها و پرژه های انجام شده در حوزه های مختلف واحد، در معرض دید بازدیدکنندگان از نمایشگاه قرار گرفته است.

در برناماه افتتاحیه نمایشگاه، با حضور مهندس مسلم زاده فرماندار و تعدادی از مسئولین شهرستان خمینی شهر، از تازه های نشر شعبه سازمان انتشارت واحد صنعتی اصفهان، رونمایی شد.

پایداری معاون فرهنگی واحد صنعتی اصفهان در گزارشی به فرماندار شهرستان خمینی شهر، با بیان این مطلب که هم اکنون 11 عنوان جدید کتاب رونمایی می شود، تصریح کرد: شعبه سازمان انتشارات واحدصنعتی اصفهان، تاکنون بیش از 350 عنوان کتاب در زمینه های مختلف فنی- مهندسی، کشاوری و عمومی چاپ نموده است که برخی عناوین 28 مرتبه تجدید چاپ شده و برخی هم به عنوان کتاب برگزیده سال در رشته های مربوطه انتخاب و برخی از عناوین نیز توسط اساتید دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، به عنوان بهترین مرجع درسی دانشجویان، تدریس می شود.

گفتنی است؛ این نمایشگاه از 6 بهمن ماه آغاز و به مدت یک هفته، از ساعت 8 الی 12 و 16 الی 19:30 در حسینیه ثارالله خمینی شهر، برگزار شد.

 

جهاددانشگاهی سمنان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی در استان سمنان با عنوان دستاوردها، توانمندی ها و تولیدات استان سمنان با حضور استاندار سمنان، معاونین استاندار، فرماندار و جمعی از مسوولین و مدیران و تولید کنندگان استان در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی سمنان افتتاح شد.

این نمایشگاه در 116 غرفه شامل معرفی دستاوردهای دولت توسط دستگاه های اجرایی استان و 55 غرفه نیز مربوط به غرفه های فروش و برند ها و واحدهای صنعتی و تولیدی که در استان سمنان فعالیت دارند و از جمله تولیدات و صنایع داخل استان است و تا روز پنجشنبه هفته جاری دایر خواهد بود.

دستگاه های اجرایی استان سمنان در قالب 14 کار گروه ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در استان سمنان شامل، کارگروه های دانشگاهیان علم و فناوری، اقتصادی، فرهنگ و هنر، تعاون و کار و رفاه اجتماعی، بهداشت و درمان، ایثار و شهادت، دانش آموزی و فرهنگیان، بهداشت و درمان، صنعت آب و برق و انرژی، طلاب و روحانیون، تشکل های مردمی و سمن ها، ورزش و جوانان و... در این نمایشگاه به ارائه دستاوردها می پردازند.

جهاددانشگاهی استان سمنان نیز به عنوان عضو کارگروه دانشگاهیان، علم و فناوری در کنار سایر مراکز علمی، آموزشی، پژوهشی و فناوری از جمله دانشگاه سمنان، پارک علم و فناوری استان، بنیاد نخبگان استان، دانشگاه فرهنگیان، مراکز رشد واحدهای فناور و... در این نمایشگاه به ارائه دستاوردها و توانمندی های برجسته و شاخص علمی، پژوهشی و فناوری می پردازد.

 

جهاد دانشگاهی استان مرکزی

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی ، 12 بهمن ماه نمایشگاه دستاوردهای چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ، با حضور دستگاهای اجرائی ، نظامی و انتظامی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان مرکزی برگزار شد.

مسعود شهرجردی رییس جهاد دانشگاهی استان مرکزی در حاشیه مراسم افتتاح نمایشگاه دستاوردهای چهلمین سال  پیروزی انقلاب اسلامی گفت : در ۴۰ سال گذشته دستاوردها و افتخارات بسیار زیادی به دلیل خودباوری و توسل به نیروها و پتانسیل های داخلی در عرصه های مختلف به دست آمده ، برای شناساندن آنها به اقشار جامعه به ویژه جوانان و دانشجویان نیاز است به نمایش گذاشته شوند .

رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی در ادامه عنوان کرد؛ جهاد دانشگاهی به عنوان مولود انقلابی اسلامی با تکیه بر همین خود باوری و نیز توانمندی های نیرو های بومی به خصوص جوانان تحصیل کرده خدمات ارزنده ای را به ایران اسلامی ارائه کرده است و به عنوان الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت دانش بنیان شناخته می شود.

شهرجردی افزود ؛ جهاد دانشگاهی استان مرکزی با هدف معرفی دستاوردها و  پتانسیل ها و توانمندی های خود در عرصه های علمی ، فرهنگی ، آموزشی ، پژوهشی و درمانی در این نمایشگاه حضور دارد و  با استقرار خبرگزاری ایسنا به عنوان اولین خبرگزاری غیر دولتی و بعد از انقلاب در این نمایشگاه سعی در پوشش بهتر اخبار و اطلاع رسانی گسترده در این نمایشگاه دارد.

گفتنی است؛ این نمایشگاه با 150 غرفه در سالن پرشیا و پردیس محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان مرکزی از 12 تا 17 بهمن‌ماه میزبان علاقمندان خواهد بود .

 

جهاد دانشگاهی فارس

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، نمایشگاهی تحت عنوان چهار دهه دستاوردهای جهاد دانشگاهی در واحد فارس افتتاح شد.

هدف از برپایی این نمایشگاه معرفی فعالیت‌ها و دستاوردهای واحدها، سازمان‌ها و پژوهشکده‌های جهاد دانشگاهی در چهار دهه گذشته در کشور بوده است.

این نمایشگاه به همت روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس و با همکاری اداره کل روابط عمومی جهاد دانشگاهی در محل حوزه ریاست این نهاد در شیراز جهت بازدید علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان برپا است.

 

جهاددانشگاهی آذربایجان غربی

به گزارش روابط عمومی واحد،  حجت الاسلام سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه از دستاوردهای جهاد دانشگاهی استان در نمایشگاه دستاوردهای ۴۰ سالگی انقلاب در محل دائمی نمایشگاههای استان بازدید کرد و از نزدیک از دستاوردهای مختلف این نهاد انقلابی آشنا شد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی در جریان بازدید از غرفه جهاد دانشگاهی گفت:فعالیتها و دستاوردهای علمی وپژوهشی و فرهنگی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی سبب تقویت روحیه امیدواری و نشاط علمی برای مردم استان و کشور است.

حجت الاسلام دکتر سیدمهدی قریشی، امام جمعه ارومیه  افزود: دستاوردهای علمی ,پژوهشی و فرهنگی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی در مقایسه با سایر مجموعه های علمی دانشگاهی قابل تحسین بوده بطوریکه کارها را با نیت خالصانه و به شکل جهادی پیش می برند که نتایج و خروجی کارهای جهاد دانشگاهی در مقایسه با سایر مراکز علمی و دانشگاهی قابل تحسین بوده که این دستاوردها باید تداوم یابد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با مقایسه امکانات جهاد دانشگاهی استان با سایر مراکز دانشگاهی اظهار کرد:با شناختی که از جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی دارم، موفقیتها و دستاوردهای جهاد دانشگاهی با لحاظ قراردادن امکانات و تعدد نیروهای سایر مراکز دانشگاهی خروجی علمی و فرهنگی این نهاد چندین برابر بوده و قابل قیاس نمی باشد.

دکتر رستم زاده سرپرست جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی در جریان این بازدید با اشاره به برگزاری دوره های کوتاه مدت و بلند مدت و دوره های عمومی و تخصصی و فوق تخصصی در رشته های مختلف در جهاد دانشگاهی استان تصریح کرد:  تا به حال ۵۸۵ هزار نفر از مردم آذربایجان غربی از دوره های آموزشی کوتاه مدت و ۲۵۳ هزار نفر از اساتید و کارکنان از دوره های  ضمن خدمت این نهاد انقلابی بهره مند شده اند.

وی ادامه داد: تا بحال 254 عنوان دوره آموزشی بعنوان رفرنس در کمیته علمی معاونت آموزشی نیاز سنجی تدوین و فصل بندی و تصویب و اخذ مجوز شده است.

سرپرست جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با بیان اینکه 25 طرح فراگیر ملی در حوزه معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی استان با رویکرد مطالعه و ترویج طراحی و انجام شده گفت: نزدیک به 5 هزار دانشجو از سال ۹۰، در مراکز دانشگاه علمی کاربردی استان در ۱۲ رشته کاردانی و کارشناسی تحصیل کرده و فارغ التحصیل شده اند.

دکتر رستم زاده بااشاره به فعالیت پژوهشی جهاد دانشگاهی استان باتاکید بر اینکه تمامی فعالیتها و رویدادهای آموزشی و فرهنگی جهاد استان دارای پیوست فرهنگی است خاطر نشان کرد: در حوزه معاونت  پژوهشی جهاد دانشگاهی ، ۵۴۰ طرح پژوهشی کارفرمایی توسط جهاد دانشگاهی استان طراحی و تدوین به کارفرمایی دستگاه های مختلف اجرا شده است.

وی گفت: تا به حال۱۸۰ عنوان مقاله علمی،پژوهشی این نهاد در مجلات معتبر علمی و همایش های ملی چاپ و ارائه گردیده است.

سرپرست جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با بیان اینکه جهاددانشگاهی استان ۷۵۰ رویداد شاخص فرهنگی در طول فعالیت خود در دانشگاههای استان برگزار کرده است یادآور شد: ۴۸۰ هزار نفر به ساعت از رویدادها و برنامه های فرهنگی این نهاد بهره مند شدند و در طول ۵ سال گذشته ۵ همایش ملی دوره خورده علمی در استان به شکل ملی توسط این نهاد انقلابی در ارومیه برگزار شده است.

وی از چاپ ۲۳۷ عنوان کتاب،  انجام ۲۰۵ طرح نظرسنجی، دو دوره  طرح تکریم ارباب رجوع توسط جهاد دانشگاهی استان خبرداد و گفت: انتشار ۵۵ هزار خبر در خبرگزاری ایسنا از سال ۷۸ و ۴۰ هزار خبر در خبرگزاری قرآنی ایکنا از سال ۸۵ بخشی از فعالیتهای این نهاد انقلابی در راستای اطلاع رسانی است.

دکتر رستم زاده با اشاره به فعالیت واحد های فناور کشاورزی مستقر در مراکز رشد  جهاد دانشگاهی استان تصریح کرد: تولید موز پایه کوتاه برای اولین بار در شمالغرب کشور توسط یکی از شرکتهای مستقر در مرکز رشد جهاددانشگاهی،و همکاری آنها با  گروه متابولیت ثانویه معاونت پژوهشی و مباحث علمی در این حوزه در مراکز رشد از دیگر موفقیت های جهاد دانشگاهی استان  است.

وی بابیان اینکه دفتر اشتغال جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی جز ۹ استان کشور در اجرای پایلوت طرح‌ ملی مشاغل خانگی و عملیاتی کردن اشتغال خانگی در استان به کارفرمایی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی است گفت: ۳۰۰۰ نفر در ۳ فاز بررسی و شناسایی مزیت‌ها و توانمندی‌های مناطق ‎ ، توانمندسازی متقاضیان و اتصال به بازار آموزش های لازم جهت توانمندسازی در حوزه مشاغل خانگی را دیدند.

در غرفه جهاد دانشگاهی استان  دستاوردهای مختلف در حوزه های مختلف پژوهشی، فرهنگی، آموزشی، مراکز رشد واحدهای فناور کشاورزی به نمایش عموم مردم گذاشته شد.

، نانو کاتالیست آلومینا، اکسید زیرکونیوم و اکسید سیلسیم با کاربری در صنعت نفت، 5 نوع کیت آزمایشگاهی( نیترات، نیتریت، آمونیوم، سیانید و کلر قابل استفاده در صنعت کشاورزی و آب، پلیمرهای پلی الکترولیت کاتیونی( مورد استفاده در صنعت کاغذسازی، تصفیه نفت و آب و فاضلاب،و حفاری)،دمولسیفایر یا تعلیق شکن و تولید سوپر جاذب زیست تخریب پذیر با کاربردهای بهداشتی، صنعتی و کشاورزی و گیاه ارکیده تولیدی به روش کشت بافت، موز گلخانه ای (پایه کوتاه/ کاوندیش) برای اولین بار درشمالغرب کشور به نمایش گذاشته شده است که امام جمعه ارومیه از این دستاوردها بازدید شد.

نمایشگاه دستاوردهای ۴۰ سالگی انقلاب تا 24  بهمن در دو شیفت صبح و بعدازظهر از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۲:۳۰ ،۱۶ تا ۲۲ با هدف نمایش دستاوردهای سازمانها و ارگانهای مختلف استان در محل دائمی نمایشگاههای ارومیه در پارک جنگلی برای بازدید عموم دایر است.

 

 

 

 

نظر شما :