به همت جهاددانشگاهی اردبیل؛

اجرای بیش از ۱۲ هزار نفر ساعت دوره آموزشی "پدافند غیر عامل" در استان

۱۵ آبان ۱۳۹۷ | ۱۴:۴۸ کد : ۳۰۱۲ آموزشی
به همت جهاددانشگاهی استان اردبیل، از سال ۱۳۹۱ تاکنون بیش از ۱۲ هزار نفرساعت دوره آموزشی "پدافند غیر عامل" در استان اجرا شده است.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل، مدیر مرکز آموزش تخصصی کوتاه مدت شماره2 جهاددانشگاهی اردبیل با علام این خبر افزود: دوره آموزشی "پدافند غیرعامل" در راستای ارتقای سطح دانش و نگرش شرکت‌کنندگان نسبت به مفاهیم، اصول، اهداف، شیوه‌ها و اقداماتی منفعلانه برای کاهش یا ممانعت از خسارت ناشی از عملکرد خصمانۀ دشمن و به مناسبت گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل در این مرکز برگزار شد.

بهرنگ کوهی اظهار کرد: آشنایی با اصول و مبانی پدافند غیرعامل، مکان‏یابی و آمایش، استتار، اختفاء و فریب، سازه ‏های امن، تهدیدشناسی و آشنایی با تسلیحات غیرکشنده و راهکارهای دفاعی، جنگ روانی، شایعه‏پردازی و شیوه‏های مقابله با آن، فرآیند و راهکارهای اجرایی مدیریت بحران، نحوه ارزیابی، اولویت‏بندی و میزان خطر و آسیب ‏پذیری با توجه به محیط از مهم‌ترین سرفصل‌های دوره آموزشی مذکور بود.

وی بر ضرورت آشنایی اقشار مختلف جامعه با راه‌های پیشگیری از تهدیدات و جنگ نرم دشمنان اشاره و تصریح کرد: در دوره آموزشی پدافند غیرعامل که به مدت 12 ساعت برگزار شد،25  نفر از کارکنان شرکت ارتباطات زیرساخت استان، اداره کل پزشکی قانونی و سازمان پدافند غیر عامل استان اردبیل شرکت داشتند.

 


نظر شما :