جشنواره انار"هه نار" توسط جهاددانشگاهی کردستان برگزار می شود

۱۸ مهر ۱۳۹۷ | ۱۴:۱۱ کد : ۲۴۶۴ عمومی
رییس جهاددانشگاهی استان کردستان گفت: برگزاری جشنواره "هه نار" اثرات مثبت و بازتاب های مطلوبی برای کل استان و به ویژه منطقه اورامان به لحاظ معرفی پتانسیل های منطقه دارد و جذب بسیاری از هم استانی هایمان در این منطقه اقدامی موثر برای بسترسازی توسعه گردشگری در استان است.
جشنواره انار"هه نار" توسط جهاددانشگاهی کردستان برگزار می شود

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی کردستان، چیا سهراب نژاد در نشست هماهنگی جشنواره "هه نار" با بیان اینکه جهاددانشگاهی بنا به رسالت فرهنگی، آموزشی و پژوهشی خود اقدام به برگزاری  جشنواره "هه نار"، در منطقه اورامان کرده است اظهار کرد: شرایط کنونی جامعه بیش از هر زمان دیگری نیاز به شور و نشاط دارد، امید است که جهاددانشگاهی بتواند با برگزاری این جشنواره گامی مهم در  راستای ایجاد شور و نشاط در جامعه بردارد.  

وی افزود: برگزاری چنین جشنواره هایی اثرات مثبت و بازتاب های مطلوبی برای کل استان و به ویژه منطقه اورامان به لحاظ معرفی پتانسیل های منطقه دارد و جذب بسیاری از هم استانی هایمان در این منطقه اقدامی موثر برای بسترسازی توسعه گردشگری در استان است.

رییس جهاددانشگاهی استان کردستان با تاکید بر اینکه کردستان و منطقه اورامانات پتانسیل های زیادی به لحاظ گردشگری، طبیعت بکر و مهمان نوازی در منطقه دارد ادامه داد: در حال حاضر اولین مقصد همه گردشگران فقط شمال کشور است و این در حالی است که مناطق گردشگری زیادی در استان هایی همچون کردستان و منطقه اورامان وجود دارد که ناشناخته مانده و مستعد توسعه و سرمایه گذاری است.

وی با اشاره به اینکه برگزاری چنین جشنواره هایی فرصت بسیار خوبی برای معرفی محصولات استان است، گفت: استان کردستان دارای محصولات زیادی است که قابلیت تبدیل شدن به برند را دارند، برندسازی محصولات می تواند به توسعه گردشگری در منطقه کمک کند.

سهراب نژاد با بیان اینکه جذب گردشگر در منطقه اورامان، موجب افزایش بهره وری مالی و سرمایه در خود این منطقه می شود عنوان کرد: کاهش مهاجرت معکوس از اثرات مهم برگزاری جشنواره "هه نار"است.

وی افزود: سال هاست که بحث مهاجرت به شهر به عنوان معضلی مطرح است، متاسفانه مردم مناطق روستایی از پشتوانه مناسبی برخوردار نیستند و به همین دلیل به حاشیه شهرها مهاجرت می کنند و این خود باعث افزایش آسیب های اجتماعی می شود.

رییس جهاددانشگاهی استان کردستان عنوان کرد: اگر بتوانیم افراد بومی منطقه را حفظ کنیم گام بزرگی در راستای کاهش مهاجرت معکوس برداشته ایم.

سهراب نژاد در ادامه اشتغال را از دیگر پیامدهای مهم این جشنواره ذکر کرد و افزود: انتظار داریم که جشنواره "هه نار" به لحاظ مالی در مجموعه بخشداری اورامان و سایر دستگاه های مشارکت کننده مورد حمایت مالی قرار گیرد چرا که تمام منافع مادی و معنوی این کار به خود منطقه اورمان برمی گردد.

وی تلاش برای برگزاری مطلوب این جشنواره را هدف و وظیفه همه ارگان های مربوطه دانست و خاطرنشان کرد: امید است بتوانیم طی سال آینده این جشنواره را در رده ملی برگزار کنیم.

رییس جهاددانشگاهی استان کردستان اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه عکس توسط عکاسان مطرح سطح استان از برنامه های جانبی این جشنواره در روز اختتامیه است و در پایان نیز بهترین عکس استانی برگزیده می شود.

 

 


( ۱ )

نظر شما :