به همت جهاددانشگاهی واحد اصفهان؛

کارگاه "روش‌های نوین بودجه‌ریزی در شهرداری‌ها" در استان برگزار شد

۱۷ مرداد ۱۳۹۷ | ۰۹:۳۲ کد : ۱۵۴۰ فرهنگی
کارگاه آموزشی "روش های نوین بودجه ریزی در شهرداری ها" ۱۴ مرداد با حضور برخی از شهرداران شهرستان های مختلف استان اصفهان از جمله شهرداران اردستان، نایین، فریدونشهر، گز و برخوار و کوهپایه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد اصفهان، داریوش اسماعیلی در کارگاه آموزشی "روش های نوین بودجه ریزی در شهرداری ها" که با حضور برخی از شهرداران شهرستان های مختلف استان اصفهان از جمله شهرداران اردستان، نایین، فریدونشهر، گز و برخوار و کوهپایه برگزار شد، با تبریک 16 مرداد سالروز تاسیس جهاددانشگاهی اظهار کرد: این نهاد عمومی و غیردولتی که در سال 1359 تاسیس شد نهادی است که در حوزه‌های پژوهشی، فرهنگی، آموزشی و اشتغال دانش آموختگان فعالیت می کند.
وی افزود: جهاددانشگاهی از ابتدا بدون این که معونه ای را به دولت تحمیل کند توانسته است مرزهای دانش را جابه جا کند که پژوهشگاه رویان و مراکز دانش بنیان این نهاد شاهدی بر این مدعا هستند.
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی واحد اصفهان ادامه داد: در جهاد دانشگاهی دوره های آموزش های متناسب با نیاز جامعه تدوین و برگزار می شود و هم چنین به مهم ترین مباحث فرهنگی جامعه پرداخته می شود.
اسماعیلی تصریح کرد: در زیر مجموعه جهاددانشگاهی سه خبرگزاری ایسنا، ایکنا و سیناپرس از خبرگزاری‌های مهم کشور، قرار دارند و رویدادهای مهم کشور را پوشش داده و خواسته های مردمی را انعکاس می دهند و همچنین به توسعه معرفت و اگاهی و پیشرفت کشور مدد می رسانند.
وی اضافه کرد: بخش انتشارات جهاددانشگاهی واحد اصفهان در این شهر دارای سابقه طولانی است و با یک کتابفروشی بزرگ خدمات کتاب و نشر را به هم استانی ها ارایه می دهد. کتابفروشی جهاددانشگاهی واحد اصفهان دارای حدود 140 هزار جلد و 14 هزار عنوان کتاب است.
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی واحد اصفهان با بیان این که مرکز فعالیت های قرآنی نیز یکی دیگر از زیرمجموعه های فرهنگی جهاددانشگاهی محسوب می شود، گفت: این مرکز در حوزه مباحث قرآنی، آموزش و تفسیر قرآن و ترویج فرهنگ قرآنی در حال فعالیت است.
اسماعیلی به مرکز افکارسنجی دانشجویان (ایسپا) اشاره کرد و گفت: این مرکز در سال 80 با هدف نظرسنجی و افکارسنجی از مردم در زمینه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، شهری و ... فعال شد تا نظرات مردم را جمع آوری کرده و آن را به سمع و نظر مسوولان برسانند.
وی افزود: در جهاد دانشگاهی واحد اصفهان، 200 پرسشگر کارآزموده در طرح های مختلفی قرار گرفته اند و طرح های افکارسنجی را در مقیاس های مختلف از شهری روستایی گرفته تا منطقه ای، استانی و حتی کشوری پیگیری کرده و به انجام می رساند.
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی واحد اصفهان با بیان این که مهم ترین کارفرماهای ما در ایسپا شعبه اصفهان، شهرداری ها و شوراهای اسلامی شهر در استان اصفهان بوده اند، اظهار کرد: . موضوع افکار عمومی و رضایت افکار عمومی می تواند جزو اصلی ترین وظایف مدیران شهری و استانی باشد و مدیران و مسوولان باید به طور ویژه به این موضوع بپردزاند و برای آن وقت بگذارند تا نهایتا این گونه فعالیت ها بتواند به افزایش میزان رضایت مندی شهروندان استان و کشور کمک کند.
اسماعیلی بیان کرد: شناسایی و پیش بینی مشکلات جامعه و ارایه راهکار برای حل مشکلات به ویژه در شرایط حساس کنونی بسیار راهگشا خواهد بود مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران شعبه اصفهان آمادگی خود را برای انجام چنین فعالیت هایی اعلام کرده و می کند.


نظر شما :