بازدید رییس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز از پارک علم‌وفناوری استان وابسته به جهاددانشگاهی

۱۲ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۳:۳۴ کد : ۱۱۲۰۶ تجاری سازی و اشتغال
دکتر کریم رییس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز و هیات همراه از پارک علم و فناوری البرز بازدید کردند.
بازدید رییس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز از پارک علم‌وفناوری استان وابسته به جهاددانشگاهی

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز وابسته به جهاددانشگاهی، دکترحسین کریم رییس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز و هیات رییسه‌ی دانشگاه با هدف آشنایی هرچه بیشتر با فعالیت‌ها و توانمندی‌های فنی و تخصصی خصوصا در حوزه بهداشتی ـ درمانی و دارویی از پارک علم و فناوری البرز بازدید کردند.
دکتر ربانی رییس پارک علم و فناوری در این نشست ضمن خوش آمدگویی به مسوولان دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با اشاره به توانمندی‌های استان البرز در بخش های مختلف بویژه حوزه پزشکی و دارویی گفت؛ استان البرز قطب علم و فناوری کشور است که درحوزه دارویی  حدود ۱۱ درصد شرکت های دانش بنیان و فناور دارویی در این استان فعالیت دارند.
رئیس پارک علم و فناوری البرز بر توانایی پارک علم و فناوری در راستای  توسعه شرکت های دانش بنیان در حوزه های دارویی، پزشکی و درمانی تاکید و یادآور شد: این پارک با استفاده  از ظرفیت پژوهشکده های رویان، گیاهان دارویی ، مرکز  ملی ذخایر ژنتیک و زیستی ایران ، شرکت ها و مراکز فناور که در مجموعه مستقرهستند آماده همکاری با دانشگاه علوم پزشکی استان و شرکت ها و واحد های فناور وابسته است.
وی با تصریح این‌که استان البرز رتبه چهارم شرکت های دانش بنیان کشور را بر عهده دارد، افزود: خوشبختانه استان البرز با مجموعه ظرفیت‌های انسانی، علمی و دانشگاهی و هم‌چنین صنعتی در حوزه ظرفیت های دانش بنیان و توسعه شرکت های فناور با سرعت در حال توسعه می باشد.
در ادامه، دکتر حسین کریم رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز ضمن بازدید از واحدهای مستقراز جمله فارم حیوانی پژوهشگاه رویان و پژوهشکده گیاهان دارویی و همچنین نمایشگاه محصولات  شرکت های دانش بنیان، ابتدا به نقاط قوت استان در حوزه صنعت و فناوری تاکید کرد و راهکارهای عملیاتی جهت رسیدن به چشم انداز استان "قطب علم و فناوری"  را ارایه داد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی با تاکید بر پتانسیل بالای پارک گفت: قابلیت‌ها و قدرت علمی و فناوری این استان باید به کشور و دنیا معرفی شود، باید نقشه‌ی فناوری استان تعریف گردد و با حمایت مدیران کلیدی استان و هم‌چنین تعیین گروه تحقیقاتی توسط پارک علم و فناوری استان البرز، مسیر رسیدن به این هدف هموار گردد. 
دکتر کریم بر برگزاری تورهای فناوری ویژه اعضای هیات علمی ، دانشجویان ومخصوصا  دانشجویان جدید الورود دانشگاه در پارک تاکید کرد و افزود: برگزاری این تورهای بازدیدی در جهت آشنایی و همکاری های بیشتر بسیارموثرخواهد بود.
رییس دانشگاه بر راه اندازی دانشکده علوم و تکنولوژی های نوین  با هدف تامین کننده و پشتیبانی از تکنولوژی استان،  با همکاری و مشارکت دانشگاهها در تمامی حوزه ها بسیار تاکید نمود و افزود : این دانشکده علاوه بر کارهای عادی که همه ی دانشکده های کشور انجام می دهندباید به امور خاص تحقیقاتی و پژوهش های نوین بپردازد.
هم‌چنین ارتباط دانشگاه با صنعت را بسیار حائز اهمیت خواند و گفت:  این ارتباط توسط پاک علم و فناوری البرز میسر خواهد شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی در پایان ایجاد و راه اندازی آزمایشگاه مرکزی و مجهز در استان را لازم دانسته وگفت بدون داشتن یک سیستم متمرکزنمی توانیم شاهد نتایج مورد انتظار در حوزه فناوری باشیم.
در پایان، با توجه به ظرفیت‌های موجود در دانشگاه و پارک و به لحاظ تسریع در عملیاتی‌کردن همکاری‌ها، پیشنهاد تشکیل کمیته‌ای متشکل از نمایندگان دو طرف ارایه شد تا در اسرع وقت نسبت به عملیاتی کردن مباحث با تشکیل جلسات مشترک اقدام کنند.


( ۱ )

نظر شما :