کارگاه "کاربرد گیاهان دارویی در شادی و نشاط" برگزار شد

۰۷ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۵ کد : ۱۰۰۰۰ پژوهشی
مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی استراتژیک جهاددانشگاهی خراسان جنوبی گفت: به همت این مرکز کارگاه "کاربرد گیاهان دارویی در شادی و نشاط" در بیرجند برگزار شد.
کارگاه "کاربرد گیاهان دارویی در شادی و نشاط" برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، حسین راغ آرا اظهار کرد:  ذیل تفاهم نامه جهاد دانشگاهی با دفتر فرهنگی اجتماعی استانداری خراسان جنوبی و در راستای اجرای طرح نظام ارتقاء سلامت، دانش و مهارت بانوان خانه دار در خراسان جنوبی،  کارگاه "کاربرد گیاهان دارویی در شادی و نشاط" در بیرجند برگزار شد. 

وی با بیان اینکه این کارگاه با حضور ۲۱ نفر برگزار شد، افزود: توسعه نشاط اجتماعی و آگاهی بخشی در مورد کاربرد گیاهان دارویی در ایجاد شادی و نشاط از اهداف برگزاری این کارگاه بود. 

راغ آرا تصریح کرد: در این کارگاه، مدیر مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان به معرفی گیاهان دارویی پرداخت که در پیشگیری از استرس، افسردگی و آلزایمر موثر هستند. 

وی تصریح کرد: تفاوت این کارگاه با کارگاه‌های مشابه آن، متکی بودن آن بر توان علمی و پژوهش‎های انجام شده در مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی استراتژیک جهاددانشگاهی استان با توجه به نیازهای واقعی مردم است. 

مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی استراتژیک جهاددانشگاهی خراسان جنوبی یادآور شد: کارگاه‌های "کسب درآمد از گیاهان دارویی" و "ناگفته‌های مواد غذایی؛ از تصور تا واقعیت"، کارگاه‌هایی هستند که اجرای آن‌ها   در این مرکز تدوین و برنامه ریزی شده و در سال جاری برگزار خواهند شد.

گفتنی است، مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی استراتژیک جهاددانشگاهی خراسان جنوبی نتیجه تحقیقات کاربردی مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی را از طریق بازاریابی، برندسازی و اتصال به بازار را اقتصادی می کند و نقش کلیدی در تکمیل زنجیره ارزش گیاهان دارویی استراتژیک ایفا می نماید. 

 


نظر شما :