آیین اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی

تاریخ برگزاری : ۲۸ آبان ۱۳۹۷ رویدادها
آیین اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی

 مراسم  بیست و پنجمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی در تالار فردوسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران برگزار می شود و 9 اثر برگزیده و 20 اثر شایسته تقدیر  معرفی و مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.
همچنین در این آیین از دکتر رضا داوری اردکانی به عنوان استاد خادم کتاب و حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل آذری به عنوان فعال حوزه کتاب و کتابخوانی تجلیل خواهد شد.
در این دوره از جشنواره، 631 عنوان کتاب به دبیرخانه جشنواره ارسال شده که کتب علوم انسانی با 313 عنوان کتاب بیشترین آثار ارسالی را به خود اختصاص داده است. کتابهای حوزه علوم پزشکی و دامپزشکی با 156 عنوان و کتاب های حوزه هنر و معماری با 49 عنوان کتاب در رده های بعدی قراردارند.
جشنواره کتاب سال دانشجویی هر ساله همزمان با ایام هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران و با هدف ایجاد نشاط علمی در مراکز علمی و دانشگاهی کشور، جلب همکاری و حمایت ناشران حوزه دانشگاهی، چاپ آثار دانشجویی، تقویت بنیه علمی دانشجویان با ارائه آثار مکتوب و حمایت از دانشجویان نوقلم برای تولید اندیشه‌های جدید برگزار می‌شود. 
این جشنواره از سوی سازمان انتشارات جهاددانشگاهی با حمایت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت ورزش و جوانان، وزارت کشور، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مؤسسه خانه کتاب، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، شورای فرهنگ عمومی، سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، موسسه آموزش عالی فناوران حکیم، دارالقران اهل بیت (ع)، دانشگاه امام صادق(ع) و آپارات برگزار می‌ گردد.
گفتنی است، بیست و پنجمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی 28 آبان از ساعت 9:30 تا 12 در تالار فردوسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران برگزار می شود.